Basen w Tychach dla rodzin z dziećmi

 

Pływanie zbawiennie wpływa na organizm i sprawia, że czujemy się po prostu o niebo lepiej. Po nartach lub  górskich wycieczkach w Szczyrku warto odwiedzić Basen Tychy, czyli Wodny Park Tychy. To również doskonała propozycja, gdy do szczyrkowskiego miasteczka zawita odstraszająca pogoda. Aquapark nie pyta o wiek. Niemowlaki, dzieci, nastolatki, dorośli, osoby starsze… tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie pływać, możecie odpoczywać — wybór zależy tylko od Was!

 

Jak dojechać do basenu w Tychach?

Chociaż Tychy nie sąsiadują ze Szczyrkiem, to warto poświęcić niecałą godzinę jazdy samochodem, aby skorzystać z atrakcji tego miejsca. Wodny Park Tychy znajduje się na ul. Sikorskiego 20, a aby dotrzeć do kąpieliska, mijamy: Bielsko-Biała, Goczałkowice-Zdrój, Pszczynę. Basen w Tychach czynny jest codziennie od poniedziałku-piątku w godzinach 10:00-22:00, natomiast w sobotę i niedzielę od 9:00-22:00. Wodny park z kilkoma basenami, tematycznymi zjeżdżalniami wodnymi i strefą spa z saunami oferuje gościom dwupoziomowy, darmowy parking na 214 pojazdów. Z parkingu mogą skorzystać również jednoślady i autokary.

Uwaga: wjeżdżając na parking pobieramy bilet z automatu.

Przed skorzystaniem z basenu należy okazać bilet w kasie, aby skorzystać z miejsca parkingowego bez dodatkowych opłat.

 

Trasa ze Szczyrku do basenu w Tychach
Trasa Szczyrk – Wodny Park Tychy

 

Strefa sportowa — trenujemy i nabieramy pozytywnej energii!

Wodny Park Tychy to aż 6 torów sportowych w basenie o długości 25 metrów i szerokości 12,5 metra. Tutaj trenują zawodowcy, ale i amatorzy. Z części sportowej korzysta mniej osób niż ze strefy relaksacyjnej, dlatego bez problemu każdy znajdzie idealne miejsce na torze. Poza tym basen w Tychach to również fantastyczna strefa surfingu, czyli wodna przestrzeń wyposażona w sztuczną falę. Symulator można dostosować do umiejętności korzystających z niego osób. Basen z ruchomym dnem? Jest również dostępny dla odwiedzających wodny park. 12,5 metrów długości, 8 metrów szerokości, ruchome dno to cechy wielofunkcyjnego basenu.

 

Basen sportowy w Wodnym Parku Tychy
źródło: www.wodnypark.tychy.pl – basen sportowy

 

Strefa relaksacyjna, czyli czas na zabawę i odpoczynek

Wodny basen Tychy to przede wszystkim fantastyczna zabawa dla wszystkich, nie tylko rodzin z dziećmi!  To po uśmiech, beztroskie chwile, pozytywne emocje przyjeżdżają tutaj turyści ze Szczyrku. Wchodzicie na basen Tychy? Śmiało możecie korzystać z:

  • Basenów rekreacyjnych wewnętrznych – Wodny Park w Tychach to liczne baseny. Mniejsze, większe i z dodatkowymi atrakcjami np. biczami, masażami karku.
  • Basenu ze sztuczną falą – naprawdę robi wrażenie! Tutaj sztuczna fala walczy o miejsce z rwącą rzeką. Gejzery, wodospady, akustyczne i podwodne odgłosy to prawdziwe źródło rozrywki.
  • Strefy laguny – to wodna  strefa relaksu, w której nie brakuje leżanek wodnych z masażem powietrznym, masażerów, podgrzewanych kamiennych ław.
  • Atrakcji dla dzieci na świeżym powietrzu – w gorące dni wodny park ma do zaoferowania fantastyczną przestrzeń dla dzieci i dorosłych poza ocieplanym obiektem (zjeżdżalnie, brodziki, plac zabaw dla najmłodszych i baseny, wodne tryskacze, hydromasaże dla starszych).
  • Strefy zabawek mokrych – dzieci uwielbiają basen w Tychach! Batyskaf oznacza wodne zabawki interaktywne, tor przeszkód, zjeżdżalnie, armatki wodne, fontannę i wiele więcej…

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji obiektu sportowo-rekreacyjnego.

A więc niech reszta pozostanie wodną niespodzianką!

 

Park wodny w Tychach z licznymi atrakcjami dla dzieci
Źródło: www.wodnypark.tychy.pl – Strefy zabawek mokrych

 

WOW! Czas na zjeżdżalnie…

Na terenie basenu Tychy znajdują się cztery zjeżdżalnie. Każda propozycja jest inna i uwalnia zupełnie odmienne emocje. Największą popularnością cieszy się zjeżdżalnia multimedialna  o długości ślizgu 118 metrów. Niesamowita prędkość i zapierające dech w piersiach efekty wizualne sprawiają, że zjeżdżalnia przyciąga jak magnes. Zjeżdżalnia zielona to propozycja zjazdu na pontonie nawet dla dwóch osób jednocześnie. Żółta zjeżdżalnia w Tychach? To basenowa „Cebulka” – wirownia o kształcie lejka. Jesteście odważni i spragnieni adrenaliny? Zjeżdżalnia Aqualoop z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

 

żółta zjeżdżalnia w parku wodnym Tychy
Źródło: www.wodnypark.tychy.pl – zjeżdżalnia „Cebulka”

 

To nie wszystko! Wodny Park Tychy – kompleksowy obiekt

Wodny Park w Tychach to kolejne miejsce, do którego chętnie się wraca i fantastyczna propozycja w atrakcje okolica Szczyrk. W parku znajduje się również Wyspa Smaków, czyli restauracja/kawiarnia z jedzeniem, słodkościami oraz napojami. Basen Tychy kryje w sobie ogrom magicznych przestrzeni.  Wodna Akademia? Gabinet Masażu? Strefa saun i łaźni piwnych? Koniecznie spytaj w kasie basenowej o pełną ofertę obiektu, aby zyskać  z tego miejsca jak najwięcej!  Poznajcie również inne  atrakcje w okolicach Szczyrku.