Ochaby park zachwyca fantastycznymi dinozaurami

 

Szczyrk to wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi, ale wśród fantastycznych miejsc w okolicy miasta, warto skierować również wzrok w stronę Ochab Wielkich. Tam, kryje się przestrzeń gwarantująca dawkę uśmiechu i adrenaliny najmłodszym oraz starszym. Na 5 hektarach znajduje się Ochaby Park,  czyli magiczna propozycja dla miłośników świata dinozaurów, niesamowitych zwierząt, niespodzianek, a także niezapomnianych wrażeń.

 

Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza. (Maria Kownacka)

 

Jak dojechać do Dream Park Ochaby?

Ochaby Park znajduje się na ul. Hodowlana 2 w Ochabach Wielkich. To około 50 km od Szczyrku, jednak trasę pokonuje się bardzo szybko, bo w niecałą godzinę (a nawet 40 minut!). Odcinek Szczyrk — Ochaby prowadzi przez drogę ekspresową S1 otaczającą Bielsko-Biała. Do parku rozrywki ciężko dojechać komunikacją publiczną. Atrakcja dla dzieci i rodzin dysponuje sporym, darmowym parkingiem. Ochaby Park dostępny jest dla wszystkich w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 – 18:00. Uwaga: od poniedziałku do piątku z bajecznej przestrzeni mogą korzystać wyłącznie grupy zorganizowane. Otrzymaliśmy informację, że: „Jeśli klienci indywidualni są zainteresowani wejściem w tygodniu, to należy wcześniej zadzwonić. Jak będzie grupa, można wejść”.

 

Trasa prowadząca do Dream Park Ochaby
Trasa Szczyrk – Ochaby Park

 

Świat dinozaurów i perełek architektonicznych z całego świata

Park rozrywki położony niedaleko Skoczowa to idealne miejsce na całodniowy wypoczynek. Na terenie Ochaby Park znajduje się tyle atrakcji, że każde dziecko z pewnością znajdzie powód do radości. Park przeznaczony jest do spacerów przybliżających świat dinozaurów. To gady o bardzo realistycznym wyglądzie, obok których nie sposób przejść obojętnie.  Brachiozaur  mierzy ponad 8 metrów! Poza tym  magiczne miejsce odkrywa przed dziećmi i dorosłymi najpopularniejsze atrakcje świata. Miniaturowe budowle pozwalają zwiedzić 6 kontynentów w błyskawicznym czasie. Perełki architektury pobudzają wyobraźnię i wywołują uśmiech. Dream Park Ochaby przecinają przyjemne ścieżki przyozdobione roślinami. A jeśli chcecie zobaczyć piękno tego miejsca z wysokości 18 metrów, koniecznie zdobądźcie drewnianą Wieżę Mocy.

 

Miniaturowe budowle w parku rozrywki Ochaby
Źródło: facebook.com/dreamparkochaby/- park miniatur

 

Co jeszcze w Ochaby Park?

Park dinozaurów i miniatur to tylko nieliczne propozycje od Dream Park Ochaby. Atrakcji jest tutaj zdecydowanie więcej. Dom do góry nogami? To miejsce gwarantuje niesamowite doznania. Błonnik szaleje, bo starannie dopracowany niebieski budynek przytwierdzony jest do ziemi za pomocą dachu. UWAGA! Bądźcie czujni! W parku spotkacie gigantyczne owady, o których zdecydowanie można dowiedzieć się więcej, czytając przygotowane ciekawostki. Zwariowany labirynt luster to wyzwanie dla całej rodziny. Wasze pociechy uwielbiają wodę? W Ochabach pojawił się nowy basen o wielkości 100 m². Aquapadlers (rowerki wodne napędzane siłą rąk) skradną serca najmłodszych.

 

Niebieski domek do góry nogami w parku rozrywki Ochaby
Źródło: facebook.com/dreamparkochaby/- dom do góry nogami

 

Dziecięce marzenia? Czas na ich spełnienie!

Chociaż Ochaby Park uwielbiają dorośli, to jednak jest to raj przede wszystkim dla dzieci. W parku rozrywki znajduje się kino 2D i 6D – pobudzające wszystkie zmysły.  Warto zapytać o tematykę wyświetlanego filmu/bajki przed wejściem na seans (nie każda propozycja dedykowana jest najmłodszym). W Mini  ZOO można pogłaskać i nakarmić zwierzęta hodowlane. Kozy, barany, alpaki, osiołek, strusie, wiewiórki i inne zwierzaki już nie mogą się doczekać, aż Was zobaczą. Różnokolorowe samochodziki (zasilane elektrycznie), małpi gaj, linowy park, trampoliny, dmuchańce, plac zabaw… park uwielbia najmłodszych, a dzieci kochają Dream Park Ochaby!

 

Ochaby i kolorowe trampoliny dla dzieci
Park stworzony z myślą o najmłodszych / fot. Canva

 

Za mało pozytywnej adrenaliny? W parku rozrywki konkretną dawkę emocji zapewnia fantastyczny  park linowy. Dla najmłodszych – gotowych na nowe wyzwania, przygotowano mini park linowy. Tutaj w pokonaniu odcinków mogą pomóc opiekunowie. Trasy zlokalizowane na wysokości 6 i 8 metrów o różnym stopniu trudności to z kolei propozycja dla większych dzieci (od 135 cm wzrostu), a także starszych. Park linowy Ochaby Park oznacza świetny sposób na spędzenie aktywnego czasu w radosnych i bezpiecznych, chociaż podwyższonych warunkach.

 

Park rozrywki, do którego warto zajrzeć przy okazji pobytu w Szczyrku

Jeszcze nie tak dawno w parku można było zobaczyć prehistoryczne ryby. Aktualnie (2023 rok) ryby popłynęły, a w ich miejsce wkroczyły gady i owady. Strefa mega klocków, symulatory?  To nowe atrakcje. Tutaj nieustannie wszystko się zmienia. Coś pojawia się, coś znika…  Rodziny z dziećmi zawsze mogą liczyć na niespodzianki!

Ochaby Park to niesamowite i starannie przemyślane miejsce: atrakcje, punkty gastronomiczne, czyste toalety, miejsca na aktywność, ale i odpoczynek. Jeżeli planujecie urozmaicić pobyt w Szczyrku, to świat dinozaurów, miniatur, zwierząt i rozrywki szytej na miarę dziecięcych marzeń, czeka właśnie na Was. Poznajcie również inne atrakcje w okolicach Szczyrku.