Masz inne pytanie dotyczące Szczyrku?

Koniecznie napisz emaila (kontakt@atrakcjewszczyrku.pl), a odpowiedzi w FAQ Szczyrk udzielimy najszybciej, jak to tylko możliwe (zazwyczaj w ciągu 48 godzin).

Planujesz przyjazd do szczyrkowskiego miasteczka? Ten portal jest właśnie dla Ciebie! 

Obecnie istnieje kilka możliwości. Pierwszą propozycją jest Disco Jama, która mieści się w Góral Spa&Wellness. W popularnym Hotelu Meta również odbywają się liczne dyskoteki. Ponadto spragnieni dobrej zabawy doceniają klimat Alisa Music Club na ul. Beskidzkiej 45.

Oczywiście!  Osoba na wózku inwalidzkim bez problemów wyjedzie kolejką gondolową na Halę Skrzyczeńską. A  jeśli pojawią się jakiekolwiek komplikacje, to obsługa kolejki zawsze służy pomocą.

Szczyrk to miejscowość turystyczna, w której nie brakuje większych i mniejszych sklepów. Znajdują się tutaj dwie Biedronki, sklep Polo, dwa sklepy Delikatesy Centrum, Żabki na każdym kroku i mniejsze sklepiki. w 2023 roku w Buczkowicach (2,5 km od miasta) otworzono Lidla, a w Szczyrku  Rossmann.

W Szczyrku jest aż 40 km tras narciarskich! Najwięcej tras znajduje się na terenie Szczyrk Mountain Resort. Koniecznie przeczytaj: Szczyrk, gdzie na narty? Poznaj szczyrkowskie ośrodki.

Tak naprawdę na Skrzyczne można wyruszyć z wielu miejsc w Szczyrku. Nawet z oddalonej Przełęczy Salmopolskiej.  W atrakcjewszczyrku.pl polecamy trasę niebieską i zieloną, na temat których więcej przeczytasz TUTAJ!

W Szczyrku wielu turystów odpoczywa wzdłuż rzeki Żylicy. Relaksujące się osoby zobaczymy niedaleko deptaku lub obok wodospadu w Szczyrku. Nieco wyżej (wzdłuż ulicy Akacjowej) również znajduje się fantastyczne miejsce na letni odpoczynek. Warto jednak dodać, że niedaleko Szczyrku znajduje się sztuczny zbiornik wodny Jezioro Żywieckie, gdzie fantastycznie udać się po zastrzyk wodnej energii!

Szczyrk to miasto przyjazne dla rodzin z psami. Z pieskiem można wyjść (a nawet wyjechać!) w góry, pospacerować po szczyrkowskim deptaku, wynająć wygodny nocleg, odpocząć na górskiej łące, zjeść w wielu lokalach gastronomicznych.

W Szczyrku placówki bankowe ma PKO Bank Polski (Beskidzka 12 – budynek Galeria Żylica) i Bank Pekao (Beskidzka 67 – naprzeciwko Placu Jakubowego). W mieście znajdziemy również Bank Spółdzielczy na ul. Beskidzkiej 29.

Sezon narciarski najczęściej rozpoczyna się w grudniu, a kończy pod koniec marca. W miasteczku otwarcie sezonu najczęściej jest równoznaczne z pojawieniem się śniegu. W pierwszej kolejności o otwarciu zimowego szaleństwa informuje Ośrodek Narciarski Biały Krzyż

Samochodem z Bielska-Białej do Szczyrku można dojechać w około 20 minut, kierując się w stronę: Bystrej, Mesznej, Buczkowic. Do Szczyrku bez problemu można dotrzeć Komunikacją Beskidzką, czyli autobusem z dworca PKS Bielsko-Biała. A może taksówka? To najdroższa opcja około 100 zł.

Szczyrk to Beskid Śląski, czyli pasmo górskie, które należy do Beskidów Zachodnich. Przeczytaj więcej o Beskidach TUTAJ!

Szczyrk leży w województwie śląskim. Chociaż wielu mieszkańców twierdzi, że zdecydowanie bliżej im do małopolskiej kultury. Sprawdź, Szczyrk na mapie Polski

Istnieje kilka tłumaczeń, co oznacza Szczyrk. Jedną z ulubionych teorii mieszkańców jest  odpowiedź, że nazwa miasta wzięła się od charakterystycznego szczyrkania dzwoneczków na szyjach wypasających się owiec. Inna hipoteza głosi, że Szczyrk nazwę odziedziczył po piaszczysto-gliniastej glebie.

Marzysz o pysznej pizzy w otoczeniu górskich szczytów? Doskonale, bo masz taką możliwość! Pizzę na dowóz do Szczyrku zamówisz z następujących lokali: Szafran Pizzeria –  Buczkowice (33 474 13 30), Restauracja Green Pub Sjesta – Szczyrk (33 817 94 77), Szałas na Kamieńcu – Szczyrk (728 183 666).

W Szczyrku nie istnieją termy znane jako baseny z gorącymi źródłami. W mieście turyści i mieszkańcy mogą skorzystać np. z basenu sportowego COS lub Aqua Parku Szczyrk.

Szczyrk leży na terenie łańcucha górskiego zwanego Karpaty. Część Karpat zajmują malownicze Beskidy. Zatem na pytanie: „Jakie góry to Szczyrk?” odpowiedź jest jedna: „Szczyrk to Karpaty – Beskidy Zachodnie – Beskid Śląski”. Więcej TUTAJ!