teatr lalek banialuka

 

Niezależnie od wieku w każdym z nas ukryte jest dziecko. Szczyrk to zdecydowanie miejsce na beztroską zabawę, ale jeśli chcecie naprawdę poczuć magię bajecznego świata, warto przekroczyć szczyrkowską granicę i skierować się do Bielska. Tam, całkiem niedaleko dworca PKS, znajduje się teatr lalek Banialuka.

 

Teatr Banialuka, jak dojechać ze Szczyrku?

Oto propozycja atrakcji z tych, do których można dotrzeć zarówno autobusem, jak i samochodem. Podróżując Komunikacją Beskidzką, najlepiej wysiąść na przystanku Bielsko – Prezydent. Następnie przechodzimy na drugą stronę jezdni, później w lewo, a stamtąd już tylko trzy minuty na pieszo do miejsca, w którym królują lalki.

Teatr lalek Banialuka w Bielsku-Białej znajduje się na ul. Mickiewicza 20. Nieopodal teatru można stanąć na poboczu samochodem – ciężko o wolne miejsce parkingowe w ciągu dnia. Jednak nic się nie martwcie! Jadąc ul. Henryka Sienkiewicza do góry, natrafimy na parking. Miejsca222 do zaparkowania samochodu dostępne są jedną ulicę wyżej (Zygmunta Krasińskiego), nieopodal rynku.

 

Trasa z Google maps ze Szczyrku do Bielska do Teatr Lalek Banialuka
Trasa Szczyrk – Teatr Lalek Banialuka

 

Teatr lalek Banialuka żywy. Pełen emocji. Pełen myślenia

To miejsce przepełnione pasją, doskonałym pomysłem i niesamowitą przeszłością. Teatr Banialuka w Bielsko-Białej ma już 75 lat i pokaźną sumę nagród oraz festiwali na koncie. Miejsce pokochają starsze dzieci, które utożsamiają się z bajkowym światem, ale również posiadają mnóstwo pytań: dotyczących życia, człowieka, otaczającej rzeczywistości.

Banialuka łączy ze sobą klasyczne techniki animacji z nowymi, zachwycającymi technologiami. Tutaj lalka przybiera najróżniejsze, niepowtarzalne formy, a efekty świetlne są doskonałym uzupełnieniem ponadczasowych scenariuszy.

 

Zachwycające magiczne lalki w teatrze  Banialuka

Magię Banialuki tworzą niesamowite lalki. To one bawią, rozbudzają wrażliwość, inspirują i skłaniają do myślenia. Bajeczni aktorzy w sposób naturalny i dostosowany do dziecka pozwalają poruszać poważne tematy w przyjazny sposób.

Teatr lalek pobudza uczestników i zawsze wskazuje sprawiedliwą drogę. Uczy, rozbudza wyobraźnię, pomaga zrozumieć, inspiruje! Tutaj wszystko wydaje się bardziej oczywiste, mimo że z początku skomplikowane. Czy wiecie, że Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju oraz na świecie? I to właśnie jeden z tysiąca powodów, dla których warto odwiedzić miejsce przepełnione zaczarowaną sztuką.

 

Źródło: Bielsko-Biała.info

 

Teatr lalek w Bielsku, czyli miejsce, które warto odwiedzić

Wbrew pozorom teatr lalek Banialuka  nie jest wyłącznie propozycją dla najmłodszych. Banialukę opuszczają również dorośli z uśmiechem na twarzy, jednocześnie przypominając sobie o tym, co jest w życiu najważniejsze. Teatr tworzą niesamowite osobowości – dyrektorzy artystyczni, reżyserzy, scenografowie, a także muzycy. Jeśli liczycie na sporą dawkę różnorodnych emocji, to nie zapomnijcie o teatrze Banialuka, odwiedzając Szczyrk. Codziennie aktorzy i lalki odgrywają tutaj spektakle zapierające dech w piersiach. Poznajcie również inne  atrakcje w okolicach Szczyrku.