Mini zoo żywiec

 

W Szczyrku w sezonie zimowym dużo się dzieje. Czasami? Dla wielu turystów zbyt dużo. Na szczęście wokół miasta również ulokowanych jest wiele punktów, które zdecydowanie warto odwiedzić. Szczególnie rodzinom z dziećmi polecane jest Mini Zoo Żywiec i Park Zamkowy. To, ile czasu poświęcicie w tym miejscu, zależy tylko i wyłącznie od Was. Mini Zoo to około godzina zwiedzania. Po parku można spacerować tam i z powrotem przez długi czas. Gotowi na spacer?

 

Jak dojechać do atrakcji w Żywcu ze Szczyrku?

Dokładny adres Mini Zoo i Parku Zamkowego w Żywcu to Wincentego Witosa 11, 34-315 Żywiec. Ze Szczyrku to około 20 km, czyli 30 minut jazdy samochodem. Niestety do atrakcji nie dojedziemy bezpośrednio bez własnego pojazdu – brak komunikacji. Jeśli jednak zależy nam, aby być w Żywcu bez samochodu, to możemy najpierw autobusem dojechać do Bielska-Białej, a następnie również autobusem albo pociągiem do Żywca.

Nawigacje samochodowe idealnie prowadzą właśnie w to miejsce, które znajduje się niedaleko centrum miasta. Mini Zoo w Żywcu mieści się na terenie parku. Otwarte jest we wtorek – sobota 9:00-17:00, w niedziele 11:00-17:00, a w poniedziałek zwierzaki odpoczywają (Zoo zamknięte!). Obok parku znajduje się bezpłatny parking.

 

Trasa wyznaczona w aplikacji Google Maps
Trasa Szczyrk – Mini Zoo Żywiec

 

Park Zamkowy w Żywcu, czyli zielony teren na spacer

Park w Żywcu nie jedno ma imię. Przez wielu nazywany jest również Parkiem Miejskim. Dawny ogród zamkowy został założony w 1712 roku. Powierzchnia parku to około 26 ha zielonego terenu z cudownym starodrzewiem, szerokimi alejkami, rzeczką z rybkami i kaczkami, ławeczkami, rozarium oraz fontanną. To niezwykle rodzinne, ale również romantyczne miejsce, które o każdej porze roku prezentuje się niezwykle pięknie. Co jeszcze znajduje się w parku zamkowym w Żywcu?

 

  • Domek Chiński – zabytkowa altana zbudowana w II połowie XVIII wieku na wzór domku chińskiego. Obecnie w budynku znajduje się kawiarnia i galeria.
  • Pałac Habsburgów – nazywany również Nowym Zamkiem w Żywcu. Pałac powstał w 1893–1895 roku na styl klasyczny. W 1987 roku został wpisany do rejestru zabytków, a ku zadowoleniu turystów przepiękny obiekt jest dostępny do zwiedzania wraz z zachwycającym muzeum.
  • Park Miniatur – poznaj magiczne obiekty z Podbeskidzia na własne oczy! Miniaturowe budowle są replikami zabytków wzniesionych przez kolejne rody panujące w Żywcu.
  • Stary Zamek – historia zamku to lata 1467. Z początku obiekt pełnił funkcję obronnej fortecy, następnie został przekształcony w renesansową rezydencję. Wraz ze zmianą właścicieli Stary Zamek przybierał nieco inne klimaty. Zamek znajduje się u wlotu do wspaniałego zabytkowego parku zamkowego.

 

Przepiękny Zamek w Żywcu
Źródło: WP turystyka

 

Mini Zoo Żywiec – cudowne miejsce dla najmłodszych

Dzieci prawdziwą radość odkryją w Mini Zoo w żywieckim parku. To niewielka przestrzeń, w której znajduje się całkiem dużo zwierzaków. Zoo dedykowane jest dla wszystkich dzieci, a szczególnie dla najmłodszych. Można tutaj poznać: pawie, żółwie, kozy, gęsi, najróżniejsze ptactwo, kury, osiołki, a także daniele, które są podarunkiem od Pary Prezydenckiej. Dla jakich jeszcze zwierzątek Mini Zoo jest najlepszym domem? To niech pozostanie kolejną niespodzianką! Niektóre zwierzęta można pogłaskać, karmić, co zdecydowanie zwiększa frajdę z korzystania z tego miejsca.

W Zoo znajduje się miejska stadnina, w której swoje miejsce znalazły konie różnorodnej maści i rasy. Ah, jest co podziwiać! Dla prawdziwych miłośników czterokopytnych istnieje możliwość przejażdżki na kucyku. Mini Zoo Żywiec to fantastyczna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Co dość istotne: wejście do parku i świata zwierzątek jest darmowe.  Chcecie dowiedzieć się więcej? Zoo ma wiele pozytywnych opinii na Google. Koniecznie przeczytajcie, jeśli pragniecie poznać inny punkt widzenia.

 

źródło: Żywiec nasze miasto

 

Zoo i pałac w Żywcu czekają na Was!

Tak niedaleko od Szczyrku, znajduje się miejsce, które pozwala na chwilę wytchnienia. Popołudniowy spacer połączony z mocą atrakcji to doskonała propozycja dla mobilnych turystów ze szczyrkowskiego miasteczka. Z całego serca polecamy Mini Zoo Żywiec  i magiczny park.  Poznajcie również inne  atrakcje w okolicach Szczyrku.