Pump Track

Pump Track Szczyrk
Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi w Szczyrku. / fot. Canva

Szczyrk to wyjątkowe miejsce na mapie Beskidu Śląskiego, gdzie swój raj odnajdą miłośnicy jednośladów. Szczyrk Mountain Resort zaprasza, aby przeżyć niezapomniane emocje podczas pokonywania kolejnych propozycji od Enduro Trails –  sieć jednokierunkowych tras rowerowych, a co z najmłodszymi? Niedaleko ulicy Sosnowej znajduje się niewielki, ale szalony Pump Track. To mega propozycja dla rodzin z dziećmi, która nie tylko relaksuje, dostarcza pozytywnych emocji, ale i korzystnie wpływa na sprawność oraz zdrowie fizyczne.

Pump Track Szczyrk – niepozorne, wciągające miejsce

Pump Track w Szczyrku znajduje się powyżej ulicy Sosnowej. Do atrakcji najlepiej dojechać ścieżką pomiędzy lasem a boiskiem wielofunkcyjnym. Pumptrack to  niewielki tor rowerowy, w przypadku szczyrkowskiego obiektu o wymiarach  około 30 x 15 m, który umożliwia:

  • trening,
  • podwyższenie kondycji,
  • relaks i uwolnienie adrenaliny,
  • wyrobienie refleksu oraz zmysłu równowagi.

Tor pozwala na doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze dla najmłodszych, ale nie tylko. Tutaj odprężające chwile przeżyją również dorośli. Pump Track Szczyrk składa się z: 5 band, 6 muld i zakrętów o wysokości  30 – 120 cm. Tor ma kształt zamkniętej pętli i jest skonstruowany w taki sposób, że nie wymaga pedałowania. To jazda zwana „pompowaniem”, gdzie rowerzysta porusza się w górę i dół, napędzając rower.

Galeria Pump Track

 

 

Fot. atrakcjewszczyrku.pl

 

Fot. atrakcjewszczyrku.pl

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Dojazd