Tężnia solankowa

Tężnia solankowa
źródło: szczyrk.cos.pl

Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku to wyjątkowe miejsce, które wspiera nowoczesną infrastrukturę, turystykę i rekreację. W tym samym budynku, gdzie znajduje się basen COS, cieszy również kryształowa komnata soli – tężnia solankowa Szczyrk. Czas trwania seansu wynosi 45 minut, a koszt za osobę to 10 zł. Do tężni można wchodzić o określonych godzinach po 10:00 do 20:15.

W niewielkim pomieszczeniu króluje naturalna sól kamienna, która zbawiennie wpływa na układ immunologiczny i nerwowy człowieka. To nie wszystko. Zaleca się korzystanie z inhalacji również osobom narażonym na pracę w niekorzystnych warunkach np. wśród pyłów lub w wysokiej temperaturze, a także z:

nadciśnieniem tętniczym,

alergią,

zapaleniem zatok.

Sól w tężni solankowej bardzo często określa się jako leczniczy aerozol! Solanka doskonale wnika w skórę, błonę śluzową oraz układ oddechowy. Klimat, który powstaje w pomieszczeniu, można porównać do sprzyjającego zdrowiu klimatu nadmorskiego. Przyjeżdżając do Szczyrku, pamiętaj:

Im więcej odpoczywasz, tym dłużej żyjesz!

Tężnia solankowa w Szczyrku to  doskonałe miejsce na relaks i wyciszenie po szalonym dniu w górskim miasteczku. O szczegóły i możliwość pobytu w tym magicznym miejscu warto pytać w kasie pływalni lub pod numerem telefonu: 33-81-78-441, wew. 516.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

43-370 Szczyrk, ul. Plażowa 8

Dojazd

43-370 Szczyrk, ul. Plażowa 8