Basen w Szczyrku? Jest i czeka na Ciebie!

Basen w Szczyrku? Jest i czeka na Ciebie!

Basen w Szczyrku? Niezależnie czy śnieg, czy gorące słońce, zawsze jest dobra pora na relaks w wodzie! Szczególnie po udanym i aktywnym dniu. Duża część szczyrkowskich hoteli, a nawet pensjonatów posiada swój basen na wyłączność. A co, jeśli chcemy popływać, ale w naszym miejscu noclegowym brakuje pływalni? To wtedy idealnym rozwiązaniem jest  kryty  Basen Szczyrk COS, a inaczej COS OPO.

 

Hotele z basenami w Szczyrku. Do wyboru do koloru!

Planujesz wypad do szczyrkowskiego miasteczka i marzysz o noclegu z krytym basenem? Już podpowiadamy, gdzie ciepłe wody są w cenie! Oto lista hoteli i innych obiektów dla turystów z basenem:

  • Hotel Klimczok Resort & SPA
  • Hotel Meta
  • Hotel Elbrus SPA & Wellness
  • Hotel Skalite Spa & Wellness
  • Dom Wczasowy Śnieżynka
  • Ośrodek Zagroń
  • Olimpia Resort & SPA
  • Willa Widok i Willa Relax

 

Basenowych perspektyw w Szczyrku jest coraz więcej! Już wkrótce mają zostać zakończone prace nad kolejnymi obiektami noclegowymi z przestrzenią do pływania. Aqua Park? Będzie i to podobno nie tylko jeden!

 

Basen w Szczyrku, jak dojechać?

Pływalnią dostępną dla wszystkich mieszkańców i gości w Szczyrku jest kryta pływalnia – basen Szczyrk COS. Obok basenu znajduje się całkiem spory, a także bezpłatny parking dla osób korzystających z infrastruktury rekreacyjnej. Aby wjechać, należy pobrać bilet, aby wyjechać – podbić bilet w kasie basenowej i włożyć do automatu znajdującego się obok szlabanu wyjazdowego.

Basen w Szczyrku dosłownie wita turystów, ponieważ znajduje się blisko granicy Szczyrk-Buczkowice. Do pływalni prowadzi bilbord umiejscowiony po lewej stronie jezdni, kierując się od strony Bielska-Białej.

 

Nieco więcej o krytej pływalni w Szczyrku!

Basen COS OPO Szczyrk należy do kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu (COS) w Szczyrku. Basen posiada 5 torów o długości 25 m i szerokości 12,5 m, a głębokości od 1,6 do 1,8 m. Dodatkowo na pływalni znajduje się jeden sztucznie wypłycony tor dla najmłodszych lub osób rozpoczynających przygodę z pływaniem. Basen dysponuje również dwoma jacuzzi, dostępnymi dla pływających w cenie biletu.

Pływalnia jest czynna od 9:00-20:00, a co bardzo istotne: wejście odbywa się wyłącznie o pełnych godzinach! Do szatni pani kasjerki wpuszczają 15-10 minut przed możliwością zanurkowania w basenie.

 

Basen w Szczyrku COS
Źródło: szczyrk.cos.pl

 

To musisz wiedzieć korzystając z basen Szczyrk COS

Na basenie obowiązuje czepek i klapki. Chcesz odpocząć, relaksując się w basenie? Możesz to zrobić, ale wyłącznie w jacuzzi. Kryta pływalnia w Szczyrku to zdecydowanie propozycja dla aktywnych. Tutaj każdy pływa w swoim tempie, ale pływa! W ten sposób nikt nie narzeka na wodne korki. Jeśli planujesz skorzystać z basenu, koniecznie wcześniej zadzwoń na pływalnie. Niestety (szczególnie w sezonie zimowym) dochodzi do sytuacji, że basen jest przepełniony i  przyjeżdżając, nie możemy skorzystać z basenu. Tego nie chcemy i przed tym przestrzegamy na atrakcjewszczyrku.pl. Kryta pływalnia COS to idealna opcja dla osób, które nie wyobrażają sobie odpoczynku w góralskim miasteczku bez choćby odrobiny basenowej wody.

 

W Szczyrku czeka na Was ogrom atrakcji! Nie basen w Szczyrku?

To może: Magiczny spacer w Malinowie?

About Author

Karolina Hartman

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *