Beskid Sport Arena

Beskid Sport Arena
źródło: beskidsportarena.pl

W Dolinie Biła znajduje się ośrodek sportowo-rekreacyjny Beskid Sport Arena, czyli najnowszy ośrodek narciarski w mieście. Jak dojechać do BSA? Kierując się od strony Bielska-Białej, wystarczy skręcić na szczyrkowskich światłach w prawo. Samochodem jedziemy prosto i wyjeżdżamy prawie na sam szczyt wzniesienia. Ośrodek znajduje się po lewej stronie naprzeciwko przedszkola. Na terenie zimowego kompleksu dostępne są darmowe parkingi.

Beskid Sport Arena to profesjonalnie przygotowany ośrodek narciarski w Szczyrku. Powstał z myślą o propagowaniu aktywności ruchowej, jako najlepszego sposobu spędzania wolnego czasu.

Beskid Sport Arena — infrastruktura narciarska

Infrastruktura narciarska obejmuje 4 trasy o łącznej długości ponad 3 km. Powierzchnia tras osiąga 8 ha! Obiekt to idealna propozycja zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów.

 

Trasy narciarskie i wyciągi:

 • I (1200 m) – poziom trudności: łatwa, wyciąg: kanapa
 • II (1000 m) – poziom trudności: trudna, wyciąg: kanapa
 • III (800 m) – poziom trudności: bardzo trudna, wyciąg: kanapa
 • IV (200 m) – poziom trudności: łatwa, wyciąg: kanapa

Beskid Sport Arena wyróżnia przede wszystkim „Beskid”, czyli sześcioosobowa kolej linowa, a także tunel pod trasą nr 3 o długości 50 m. Ośrodek wyposażony jest również w orczyki, które zdecydowanie pomagają rozładować kolejki:

 • Sportowy
 • Widokowy

To miejsce, które powstało z myślą o miłośnikach zimowego szaleństwa w nowoczesnych i komfortowych warunkach. 

 

Wieczorna jazda i szczyrkowski skipass 

Beskid Sport Arena to trasy narciarskie dostosowane także do jazdy wieczornej.  Odcinki są zarówno naśnieżane, jak i oświetlane. Na BSA można szusować nie tylko kupując karnet dedykowany ośrodkowi, ale również korzystając ze szczyrkowskiego skipassa (karnet na 3 ośrodki narciarskie w Szczyrku: SMR, COS, BSA). Poza tym dla narciarzy i snowboardzistów dostępny jest 4-godzinny karnet poranny lub 3-godzinny karnet wieczorny.

Beskid Sport Arena tworzy kompleksową przestrzeń dla przyjezdnych. To tutaj można skorzystać z:

 • wypożyczalni i serwisu sprzętu zimowego,
 • szkoły narciarskiej,
 • przedszkola narciarskiego,
 • nowoczesnych wyciągów i tras,
 • przepysznej bazy gastronomicznej.

Obok BSA nie brakuje miejsc parkingowych!

 

Certyfikat Bezpieczeństwa „BEZPIECZNE STOKI”

To niezwykle ważne przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Beskid Sport Arena wyróżnia certyfikat bezpieczeństwa przyznany przez Fundację Bezpieczne Stoki. Wyróżnienie świadczy o bezpieczeństwie i profesjonalizmie ośrodka.

UWAGA: dawniej obiekt był całoroczny ze względu na letnie atrakcje. Obecnie to  Zimowy Ośrodek Narciarski – nieczynny latem.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

Dojazd

Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk