Ośrodek Narciarski COS Szczyrk

Ośrodek Narciarski COS Szczyrk
źródło: www.skrzyczne.cos.pl

Ośrodek Narciarski COS Szczyrk znajduje się na zboczach Skrzycznego — najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego (1257 m n.p.m). Obok dolnej stacji kolejki na Skrzyczne dostępne są wyłącznie mniejsze, prywatne parkingi. Polecamy skierować się dalej, za sklep Delikatesy Centrum (Myśliwska 92). Tam udostępniono płatne, ale bardzo komfortowe miejsca parkingowe. Ośrodek to nowoczesny kompleks, który zdecydowanie nie przypomina tego sprzed kilkudziesięciu lat. Starsze krzesełka zamieniły nowoczesne kanapy,  zachwycające turystów.

 

COS Szczyrk — kolejki i orczyki

Dwuetapowa 4-osobowa kolejka krzesełkowa (Szczyrk-Jaworzyna, Jaworzyna-Skrzyczne) to całoroczna atrakcja w mieście. Kolej zachwyca cudownymi widokami i stwarza fantastyczną przestrzeń na uwolnienie pozytywnych endorfin. Więcej o kolejce na Skrzyczne można przeczytać -> kolejka krzesełkowa.

Kompleks narciarski COS to nie tylko krzesełka, ale również orczyki, dzięki którym miłośnicy zimowego szaleństwa mogą spędzić cały dzień, podbijając Skrzyczne i Doliny.

  • Doliny II o długości 540 m.
  • Doliny III Doliny — Skrzyczne o długości 1152 m.

Ciekawostka: w lutym 2023 roku ogłoszono powstanie nowych inwestycji za 15 mln zł, które mają na celu:  Podniesienie atrakcyjności ośrodka narciarskiego na Skrzycznem”.  Budżet uzyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki na przebudowę infrastruktury na terenie stacji Jaworzyna. Powstanie nie tylko fantastyczny plac zabaw, ale i  2-osobowy wyciąg orczykowy o przepustowości 900 osób na godzinę z Jaworzyny na Skrzyczne.

 

Ośrodek Narciarski Skrzyczne

Kompleks narciarski wyróżnia aż 10 km tras o różnym stopniu trudności, rozmieszczonych w atrakcyjny sposób na stokach Skrzycznego. Wśród wszystkich propozycji ogromnym zainteresowaniem cieszy się trasa narciarska z homologacją FIS, na której często rozgrywane są narciarskie zawody. Ośrodek COS wyróżniają nieziemskie widoki — zapierające dech w piersiach podczas szusowania. Warto wspomnieć, że kupując szczyrkowski skipass, można jeździć na wspólnym karnecie na: Ośrodek Narciarski COS, Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena.

 

COS Szczyrk to nie tylko ośrodek narciarski

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk obejmuje swoim zasięgiem wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych w szczyrkowskim miasteczku. To infrastruktura, która powstała z miłości do sportu, aktywności – ZDROWIA! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij wybrany obiekt:

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Myśliwska 45, 43-370 Szczyrk

Dojazd

Myśliwska 45, 43-370 Szczyrk