Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, który osiąga (1257 m n.p.m.), a jednocześnie szczyt należący do Korony Gór Polskich. Tutaj panorama  zapiera dech w piersiach! Stąd widać wszystkie szczyrkowskie szczyty, jezioro Żywieckie, a nawet Babią Górę i Tatry! Na Skrzyczne można wyjechać kolejką linową, pokonując dwa odcinki: Szczyrk — Jaworzyna, Jaworzyna — Skrzyczne. Można również wybrać jeden z dwóch szlaków na najwyższy szczyt w Szczyrku. Sprawdź górskie możliwości!

 

Niebieski Szlak na Skrzyczne

Szlak niebieski to 5 km trasy. Znajduje się obok i wzdłuż wyciągu  kolei linowej na Skrzyczne. Niektórzy turyści skracają trasę i podążają na szczyt bezpośrednio pod wyciągiem. Jest to jakaś opcja, której jednak nie polecamy. Niebieski szlak jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny i widokowy. Aby pokonać trasę przez Halę Jaworzyna, należy zagospodarować około 2 godziny 30  minut. 

 

Zielony Szlak na Skrzyczne

Mniej popularny, ale bardzo ciekawy szlak na Skrzyczne to propozycja, która przebiega przez przełęcz Becyrek. Miejsce to znajduje się w połowie trasy Skrzyczne i łączy fenomenalne miejsce do odpoczynku z cudownymi widokami. Czas na pokonanie szlaku to około 2 godziny i 40 minut.

 

Źródło: przystanekgory.pl

 

Masz więcej czasu? Kolejną ciekawą opcją jest połączenie obu tras. Bardzo często turyści decydują się pokonać szczyt szlakiem niebieskim, a zakończyć szlakiem zielonym. W ten sposób poznamy Skrzyczne z wielu stron. Polecamy szczególnie dorosłym! Po zakończeniu trasy już tylko kilka kroków do centrum miasta i najpyszniejszych, góralskich restauracji. 

 

Nie Szlak na Skrzyczne?

To może: Szlak im. Stanisława Huli — górska droga dookoła Szczyrku.