O tej trasie zdecydowanie było, jest i będzie głośno!  To najnowsza propozycja od Szczyrk Enduro Trails by TREK oznakowana numerem 6 i przeznaczona dla zaawansowanych rowerzystów. Oficjalne otwarcie Bestyji nastąpiło w 2022 roku z okazji 3 urodzin. Trasa rowerowa osiąga imponującą długość 2500 m i spore średnie nachylenie – 16,2%! Początek trasy rozpoczyna się od Hali Skrzyczeńskiej, czyli do Bestyji i tym razem podwozi kolejka gondolowa.

 

Co Cię czeka na Bestyja?

Tutaj czeka na Ciebie wszystko, czego można oczekiwać po atrakcyjnym bike parku! Czarna trasa przeznaczona jest dla osób z odpowiednimi umiejętnościami do pokonania naprawdę sporej ilości różnorodnych przeszkód. Prędkość należy dostosować do aktualnych warunków atmosferycznych, aby bezpiecznie pokonać czarny odcinek Enduro numer 6.

Znajdziesz tutaj nie tylko: stromizny, hopy, dropy, bandy, korzenie, ale przede wszystkim  naturalne oraz trudne technicznie sekcje leśne. Na trasie rowerowej ciasne fragmenty łączą się ze stromymi przestrzeniami kreując prawdziwą Bestyję. Trasa jest urozmaicona, ale płynna i przemyślana!

 

Trasa rowerowa Bestyja
Źródło: szczyrkowski.pl