Szczyrk Enduro Trails by TREK

Enduro Trails by TREK w Szczyrku
www.szczyrkowski.pl

Enduro Trails Szczyrk to nowoczesne miejsce, które jest kolejnym dowodem na to, że szczyrkowskie miasteczko oznacza przestrzeń dla aktywnych. Kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych powstał w 2019 roku i stanowi część ośrodka Szczyrk Mountain Resort. To przemyślane i bezpieczne górskie trasy, które wyróżniają: naturalne przeszkody, cudowne widoki, odcinki do nabijania niesamowitej prędkości oraz fantastyczna infrastruktura turystyczna, a także gastronomiczna. Enduro Trails by TREK w Szczyrku to raj dla miłośników rowerowego szaleństwa wyżej niż nad poziomem morza!

Single track/singletrack – wąskie ścieżki rowerowe z naturalnymi kamieniami i korzeniami. Budowane są w leśnych przestrzeniach i najczęściej posiadają około 1 m szerokości — uniemożliwiają jazdę dwóch osób obok siebie.

Jakie trasy w Enduro Trails Szczyrk?

Szczyrk Enduro Trails by TREK to aż 16 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Karnet na Szczyrk Enduro Trails by TREK  działa do końca dnia, a przygodę ze ścieżkami typu singletrack najlepiej rozpocząć od kolejki gondolowej na ul.  Salmopolska 53b. Ośrodek tworzy 6 tras, które zostają otwarte na początku wiosny, gdy pokrywa śnieżna znika, a odcinki stają się bezpieczne i przejezdne:

  • Hip HopA Airrowerzysto, dostosuj swoje flow!
  • Hip HopA Flowprzetestuj najchętniej odwiedzaną trasę rowerową
  • Otikprzygotuj się na coś ekstremalnego
  • Zbój nie taki trudny, jak myślisz
  • Otesanekczarna i krótka, ale na temat!
  • Loop 1 – zielono mi! Tutaj wszystko się zaczyna…
  • Bestyjagotowy na spotkanie z górską bestią?

 

O każdej propozycji przeczytasz zdecydowanie więcej — klikając w pogrubioną nazwę. Trasy  różnią się od siebie nie tylko stopniem trudności, ale i długością, rodzajem przeszkód, miejscem rozpoczęcia oraz zakończenia. Są kręte, wąskie, naturalne, nieprzewidywalne… podnoszą adrenalinę i uwalniają pozytywne emocje! Warto wiedzieć, że przy dolnej stacji gondoli można wypożyczyć sprzęt rowerowy lub skorzystać z myjki dla rowerów.  Odwiedzając szczyrkowskie Enduro Trails  nie zapomnij o każdej trasie i koniecznie przekonaj się, która opcja najlepiej przypadnie do Twojego gustu.

 

Liczy się nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim…

Szczyrk Enduro Trails by TREK to propozycja z radością przyjęta nie tylko przez turystów, ale i mieszkańców. Celem SMR było stworzenie przestrzeni, w której spędzony czas zawsze oznacza niesamowitą przygodę i ogrom uśmiechu. Jednak trasy mają być przede wszystkim bezpieczne — starannie wyprofilowane, z dala od pieszych szlaków, z odpowiednim nachyleniem i bandami. Ponadto trasy wyróżniają się różnymi kolorami, określającymi stopień trudności: niebieskie – dla początkujących, czerwone – dla średniozaawansowanych i czarne – dla zaawansowanych.

Chcesz rozpocząć naukę jazdy na rowerze na górskim terenie?

Doskonale! Specjalnie dla osób początkujących stworzono trasę nr 5 – Loop 1. To tutaj szkolą doświadczeni instruktorzy ze Szczyrk Bike Academy. Zapisy na naukę możliwe są pod numerem telefonu:  788 267 169.

 

Enduro Trails nie tylko w Szczyrku!

Enduro Trails to górskie ścieżki rowerowe, wyróżniające się siecią jednokierunkowych tras rowerowych typu singletrack. Skorzystałeś już z oferty Szczyrk Mountain Resort? Niecałe 20 km od Szczyrku, a dokładniej w Bielsku-Białej, czekają na Ciebie kolejne – mega ciekawe propozycje! Więcej informacji znajdziesz, wpisując w Google frazę „Enduro Trails Bielsko”.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Salmopolska 53b, 43-370 Szczyrk

Dojazd

Salmopolska 53b, 43-370 Szczyrk