Hala Skrzyczeńska - 1000 m n.p.m.

Hala Skrzyczeńska Szczyrku
źródło: www.szczyrkowski.pl

Hala Skrzyczeńska położona na wysokości  1 000 m n.p.m. w Szczyrku znajduje się na terenie całorocznego ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Zdobycie hali wcale nie jest takie trudne!  Najszybciej można to zrobić, korzystając z mega atrakcji w mieście, czyli 10-osobowej kolejki gondolowej. Obok dolnej stacji kolei linowej znajduje się bezpłatny „parking pod gondolą”, a w najbliższej okolicy kolejne miejsca parkingowe  na łączną ilość 1500 samochodów.

 

Gdzie znajduje się hala na górskiej mapie?

Hala znajduje się o 211 m niżej od Małego Skrzycznego. Ponad Halą Skrzyczeńską rozciąga się szlak z Malinowskiej Skały na Skrzyczne przez Małe Skrzyczne i Zbójnicką Kopę. Z hali można dojechać kanapą 6-osobową na Kopę.

Nie jesteś w górach. Góry są w Tobie.  (John Muir)

Hala Skrzyczeńska w pogoni za naturą!

Urokliwe miejsce stało się punktem obowiązkowym na szczyrkowskiej mapie dla wielu turystów. Hala Skrzyczeńska oznacza nie tylko fantastyczny przystanek podczas górskich wycieczek, ale i przestrzeń, z której można podziwiać piękno Beskidu Śląskiego. Co jeszcze na Hali Skrzyczeńskiej?

  • Kuflonka – restauracja łącząca nowoczesność z góralskim stylem. Wypić aromatyczną kawę lub zimne piwko z widokiem na Beskidy to moment, który zapiera dech w piersiach!
  • Zbiornik wodny  –  o pojemności 100 000 m³ i szerokości 70 m, wspomagający innowacyjny system naśnieżania. Podobno zbiornik to szansa (przy odpowiednich warunkach) na naśnieżenie aż 83% tras w 7 dni.
  • Trasa rowerowa dla początkujących – Loop 1 umożliwia doszkolenie umiejętności jazdy na rowerze górskim lub pomaga rozpocząć przygodę jazdy na rowerze pod okiem profesjonalistów.
  • Największy w Polsce zbyrcok – dzwonek pasterski wykonany z mosiężnej blachy. Dzieło stworzone przez ludowego twórcę umieszczono w charakterystycznym – widokowym miejscu. Pamiątkowe zdjęcie z dzwonkiem w tle zawsze prezentuje się fantastycznie!

Hala Skrzyczeńska  pełni bardzo istotną rolę transportową dla Szczyrk Mountain Resort. Tutaj rozpoczynają się i kończą niektóre trasy rowerowe Szczyrk Enduro Trails by TREK. Stąd również można ruszyć dalej… szlakami w wyższe góry!

 

Galeria Hala Skrzyczeńska Szczyrk:

 

Hala - dzwonek

 

zbiornik i widoki

 

 

 

 

Skrzyczeńska - rowerzyści

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Dojazd