Szczyrk Enduro Trails by TREK to aż siedem fantastycznych tras rowerowych! Otik to propozycja numer 2 oznaczona czerwonym kolorem. Aby skorzystać z tej opcji, należy wjechać gondolą na Halę Skrzyczeńską. To właśnie stamtąd rozpoczyna swój bieg trasa o długości 2850 m, średniej nachylenia 12,6% i spadku 360 m.

 

Co Cię czeka na Otik?

Otik słynie z naturalnych przeszkód np. kamieni, korzeni, pieńków. Trasa przebiega przez iglaste lasy, polanki i stanowi szybką propozycję. Tutaj zdecydowanie czuć moc natury! Rowerzyści uważają, że Otik jest mocno techniczny i idealny dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych miłośników górskiej adrenaliny na dwóch kółkach. Bez odpowiednich umiejętności pokonanie trasy na rowerze będzie bardzo trudnym i wyczerpującym zadaniem. Naturalna, płynna ścieżka, jaką jest trasa nr 2, prowadzi przez atrakcyjnie ukształtowany teren, w którym można zakochać się bez reszty.

Chcesz dłuższą trasę, której częścią jest Otik? Zacznij swoją przygodę od Zbója! Pamiętaj, trasa numer 2 kończy się na Solisku. Powrót na rowerze do miejsca początkowego (gondoli) zajmie Ci około 5 minut.

 

Trasa Otik w Szczyrku
Źródło: szczyrkowski.pl