Tego jeszcze nie było! Świeży pstrąg z Gościńca Salmopolskiego

Tego jeszcze nie było! Świeży pstrąg z Gościńca Salmopolskiego

W Szczyrku pod względem kulinarnym naprawdę dużo się dzieje! W każdej restauracji serwowane są nieszablonowe specjały. Jesteś prawdziwym smakoszem świeżych ryb? Mamy dla Ciebie coś naprawdę ekstra. Tym razem atrakcyjny smak ukrył się w świeżym pstrągu w kompozycji fantastycznych dodatków. Do Gościńca Salmpolskiego licznie zaglądają turyści, a wszystko po to, aby spróbować niepowtarzalnej propozycji w menu.

 

Gościniec Salmpolski - marka
Logo Gościniec Samopolski

 

Gościniec Salmopolski na samym końcu Szczyrku

Gościniec znajduje się w Szczyrku, a dokładniej w Salmopolu na ulicy Wiślańska 56A. Wraz z hotelem ulokowany jest tuż przy wjeździe na popularne serpentyny prowadzące do Szczyrk – Biały Krzyż. Gościniec Salmopolski widnieje na mapie nieopodal Kościoła Ewangelickiego i przy kompleksie Szczyrk Mountain Resort ze stacją narciarską Solisko.

Obok restauracji dostępny jest niewielki parking dla gości. Kolejny parking ulokowany jest kilka kroków wyżej. Wielu turystów odwiedza to charakterystyczne miejsce na gastronomicznej mapie Szczyrku, korzystając z usług ośrodka. Z Soliska do Gościńca jest zaledwie 1 km, czyli około 12 minut na pieszo.

 

Droga do restauracji
W oddali restauracja!

 

Filet z pstrąga – prosto z pieca!

Takiego pstrąga to ze świecą szukać! Świeżutki, pachnący, wyrazisty, rozpływający się w ustach i co dość istotne: po prostu filet, czyli czyste mięso bez ości. Danie, które zdecydowanie zasługuje na skosztowanie, otulone jest w łagodnym sosie kurkowym, który w kompozycji z rybą kreuje niebo w gębie!

A jakie dodatki? Klasyczny, świeży mix sałat z sosem winegret, idealny na każdą okazję oraz domowe puree ziemniaczane – pyszne i delikatne. Wyrazisty smak leśnych grzybów pasuje idealnie z delikatnym mięsem pstrąga. Tradycyjne, niezastąpione dodatki sprawiają, że w daniu króluje ryba w najświeższej postaci. To zdecydowanie najpopularniejsza propozycja z karty i wcale nas to nie dziwi!

 

Atrakcyjne danie? Ryba - pstrąg
Świeży filet z pstrąga

 

Specjalnością kuchni? Świeże ryby

Do Gościńca Salmopolskiego w Szczyrku chętnie przyjeżdżają turyści, zachęceni świeżymi rybami. Rzeczywiście to jedyne takie miejsce w okolicy! Przy restauracji znajduje się krystaliczne źródełko – zaadaptowane pod hodowle ryb. Gościniec od lat współpracuje również z pobliskimi hodowlami, które cieszą się najlepszą jakością produktów. To, co jest największą zaletą restauracji to świeżość i różnorodność podania!

Odwiedzający szczyrkowski lokal mogą delektować się smakiem jesiotra, pstrąga źródlanego, karpia, suma i raków. Wszystkie propozycje serwowane są na różnorodne sposoby, dlatego każdy miłośnik rybnych potraw, znajdzie w Gościńcu Salmopolskim coś dla siebie.

Danie dostępne  dnia 13.12.2022. 

Chcesz się przekonać, czy świeży pstrąg jest jeszcze w karcie? Koniecznie skontaktuj się z Gościńcem Salmpolskim.

About Author

Karolina Hartman

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *