Co daje uśmiech? 10 korzyści z uśmiechania

Co daje uśmiech? 10 korzyści z uśmiechania

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę jest i co daje uśmiech? Cieszę się, bo odnalazłam dla Ciebie 10 zalet tej: „krzywej, która wszystko prostuje”. Mówi się, że to uśmiech jest lekiem na całe zło tego świata, a ja wierzę, że tak właśnie jest! Oczywiście mowa tutaj o uśmiechu szczerym i radosnym (istnieje około 30 rodzajów uśmiechów, a nie każdy ma pozytywny wydźwięk). Radosny wyraz twarzy może skutecznie przybliżać do sukcesów i szczęścia każdego dnia. Nie wierzysz? Koniecznie przeczytaj o magicznych właściwościach uśmiechu.

 

Uśmiech sprawia, że przyciągasz pozytywnych ludzi

To wyrysowane szczęście na naszej twarzy powoduje, że jesteśmy odbierani jako osoby otwarte na nowe relacje. Uśmiech może być zapewnieniem pozytywnego życia. Zaprasza innych do kontaktu.

Uwielbiamy radosnych ludzi, bo często w szarej codzienności, brakuje nam iskierki pogodnych emocji. Uśmiech to magnes, który przyciąga szczęście, a jednocześnie odpycha negatywne doznania. Kiedy podarujesz komuś uśmieszek, jednocześnie dajesz znak, że jesteś osobą: przyjacielską, pogodną, z optymistycznym podejściem do życia.

Jesteś kobietą i marzysz o cudownym mężczyźnie? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Wiele ankiet wskazuje, że to właśnie na piękny uśmiech u kobiet zwracają uwagę faceci. Nie bez powodu mówi się, że nigdy nie wiadomo, kto zakocha się w Twoim uśmiechu. Radość i pogoda ducha idealnie pasują do osób, dla których relacja z drugim człowiekiem jest istotna w życiu. Uśmiechem zmieniaj swoją samotność w przepełnioną miłością rzeczywistość.

 

Śmiech to samo zdrowie!

Uśmiech wpływa na zdrowie i cudowne samopoczucie. Czy wiesz, że śmiejąc się, dotleniasz ciało? Lepiej pracuje zarówno Twoje serce, jak i płuca. To również uśmiech ma cudowny wpływ na mózg.

Niedotleniony organizm oznacza: zawroty i bóle głowy, zmęczenie, i brak energii, problem z koncentracją. Możesz temu zapobiec, uśmiechając się! To właśnie najcudowniejszy wyraz twarzy powoduje, że zwiększamy odporność. Badania jednoznacznie wykazują, że radosne osoby rzadziej chorują. Zwiększona liczba limfocytów T – wytwarzana podczas chichotów, broni organizm przed wirusami i zarazkami. Czy wiesz, że minuta śmiechu przedłuża życie o 10 minut?

 

Co daje uśmiech? Zdrowie fizyczne i psychiczne.
Zwiększona liczba limfocytów T – wytwarzana podczas chichotów, broni organizm przed wirusami i zarazkami. / fot. Canva

 

Najlepszy trening twarzy? Uśmiech

Trening ciała każdego dnia, wpływa na jędrność skóry. Nie możemy zapomnieć również o naszych buziach, na których przemijający czas szczególnie odbija swoje piętno. 18 mięśni twarzy pracuje podczas uśmiechu! To szeroki, radosny wyraz jest jednym z ćwiczeń jogi twarzy. Szczery i częsty uśmieszek to najskuteczniejszy bodziec stymulujący mięśnie policzkowe, jarzmowe i okrężne ust.

Jakich efektów możecie się spodziewać po regularnym treningu? Między innymi: wyraźniejszych kontur ust, wypukłych policzków, naturalnego liftingu twarzy zapewniającego jędrność skóry. Uśmiech odmładza i rozpromienia cerę. Wystarczy 5 min dziennie, aby naturalnie wygładzić swoją buzię.

 

Co daje uśmiech? Minimalizuje nerwy i złość

Uśmiech przesyła bezpośrednio sygnał do mózgu, który wpływa na nas pozytywnie. To ten „najcudowniejszy wyraz twarzy” sprawia, że nasze ciało staje się rozluźnione i zrelaksowane, a myśli zdecydowanie spokojniejsze. Uśmiech ma korzystny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne. Śmiech skutecznie hamuje wytwarzanie hormonów stresu. Niweluje nerwy i złość oraz powoduje, że przestajemy się bać, a także smucić.

Pozytywny uśmieszek to sprzymierzeniec rozwiązywania wszystkich kłótni. Bardzo często sprawia, że ogromny problem, przestaje mieć tak istotne znaczenie. To szczera i radosna buzia wpływa pozytywnie na drugą osobę. Wystarczy jeszcze tylko przytulić, a spory znacznie szybciej zostaną zażegnane. Aby świat zmienił barwy na radosne, a jednocześnie spokojne – rozwesel się!

 

Korzyści z uśmiechu – wpływ na nastrój

Zastrzyk endorfin, inaczej zwanych hormonami szczęścia, zostaje zaaplikowany w organizm, podczas spontanicznego śmiechu, ale nie tylko. Podobno już na samą myśl o radosnym wyrazie twarzy, wydzielają się endorfiny. Im większe ich stężenie, tym większe zadowolenie z życia. To hormon szczęścia łagodzi ból, rozluźnia mięśnie, obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu), potęguje uczucie przyjemności. Co to jest radość? To  recepta na dobry nastrój. Ponadto 60 minut śmiechu, działa jak 45 minut najskuteczniejszego relaksu.

 

Uśmiech kobiety jako lekarstwo na całe zło.
Uśmiech jest lekiem na całe zło tego świata. / fot. Canva

 

Działaj z ogromną siłą, wykorzystując wyraz twarzy!

Radość dodaje potężnej energii i jest środkiem na sukces. To uśmiech zaprasza do działania i powoduje, że jesteśmy lepiej odbierani w każdym środowisku. Z kolei to sprawia, że mamy możliwość odnoszenia większych sukcesów.

Uśmiech dodaje siły. Stajemy się: odważni, pewni siebie i możemy więcej. Uśmiech sprawia, że pragniemy więcej pracować, realizować swoje plany i cele, wygrywać, ale również świetnie się bawić. Tak naprawdę radość na twarzy w dużym stopniu kreuje również wizerunek. Uwierz w to, że  uśmiech szczery i naturalny jest kluczem do Twojego celu – skuteczną metodą na sukces.

 

Uśmiech podkreśla piękno

Mówi się coraz częściej, że człowiek atrakcyjny to uśmiechnięty. Uśmiech ma magiczne właściwości i stanowi najpiękniejszą biżuterię kobiety, której nie można zakupić. Poczucie humoru uznawane jest za jeden z czynników, który najbardziej kręci kobiety w mężczyznach. Dlaczego warto się śmiać? Bo radość na twarzy dodaje uroku.

Przeprowadzono liczne badania, poddając do oceny dwa zdjęcia tej samej osoby. Na jednym z uśmiechem, a na drugim bez… 30% więcej osób zechciałoby porozmawiać z radosną osobą.

 

Dowiedz się, dlaczego warto się śmiać – wpływ na kreatywność

„Uśmiechnięty” to słowo, które często współgra w duecie z „kreatywny”. Któż jak nie oni – amerykańscy naukowcy, ponownie udowadniają, że dzięki uśmiechowi stajemy się bardziej kreatywni. Co daje uśmiech? Pozytywne uczucia i emocje, które sprawiają, że zmieniamy nastawienie na innowacyjne i pełne aktywności oraz zapału. Kreatywność budzi się do życia, właśnie dzięki radości, większym lub mniejszym uśmieszkom, pozytywnemu nastawieniu. Użyj pogodnych myśli, aby zmienić świat.

 

Radością, nadaj kolorów szarym dniom

Dlaczego warto się uśmiechać? Ponieważ pragniesz żyć w świecie, gdzie szczęście widoczne jest gołym okiem. Śmiech jest zaraźliwy i kiedy widzisz śmiejące się osoby, automatycznie Twoja twarz nabiera radosnego, pełnego blasku oblicza. „Neurony lustrzane” rozpoznają emocje innych i pobudzają podobne odczucia w nas samych.

Dość już szarych dni, w których nie ma miejsca na radość. Uśmiechaj się, aby zaczarować rzeczywistość. To pozytywny wyraz twarzy działa, jak magiczny pył, który rozsyłamy wśród najbliższych. Zapewniając nie tylko sobie, ale także innym, pogodę ducha.

 

Uśmiechnięci i szczęśliwi.
Świat, w którym szczęście jest widoczne gołym okiem.

 

Nie masz czasu na dietę? Uśmiechnij się!

Śmiech sprawia, że pracuje nasza przepona, a także twarz, plecy i brzuch. Nic więc dziwnego, że intensywny śmiech uznawany jest za wysiłek fizyczny i możliwość utraty 120 kalorii w 10 minut. Jak wpływa uśmiech taki wiecie, naturalny i szczery? Dr Maciej Buchowski z Vanderbilt University uznaje uśmiech za doskonałe wsparcie w procesie odchudzania. Twierdzi, że uśmiech (10-15 min) to mniej o około 50 kalorii! Śmiech to korzyści, które płyną dla Twojego ciała i ducha.

 

Trening uśmiechu, czy warto?

Uśmiech, nawet ten wyćwiczony, działa cuda. Jeżeli czujesz, że za dużo w Twoim życiu smutku, zacznij od praktykowania wdzięczności oraz treningu świadomego uśmiechu. Vera Birkenbihl – autorka wielu książek na temat własnego umysłu, logicznego myślenia i uśmiechu twierdzi, że co najmniej 60 sekund, nawet celowo wywołanego uśmiechu, zbawiennie obniża nasz poziom stresu, rozluźnia mięśnie i wpływa pozytywnie na samopoczucie. Trening należy powtarzać systematycznie podczas dnia (szczególnie w sytuacjach, gdy odczuwamy złość i strach), aby osiągnąć najlepsze efekty. Najlepiej w warunkach sprzyjających pozytywnym myślom np. w górach. Czujesz, że w Twoim życiu brakuje uśmiechu? Koniecznie spędź weekend w Szczyrku.

 

Kobieta szuka uśmiechu w górach.
Poczuj pozytywną energię płynącą z gór.

 

Jakie korzyści daje uśmiech? Pozytywne życie!

O uśmiechu pisze się w samych pozytywach:

  • „to pół pocałunku”,
  • „powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda”,
  • „to bodajże najkrótsza droga do drugiego człowieka”,
  • „to iskierka Bożej miłości”,
  • „to najpiękniejszy makijaż kobiety”.

 

Co może uśmiech? Bardzo wiele – sprawia, że stajemy się piękniejsi wewnątrz i na zewnątrz. A co daje uśmiech? Kreuje piękniejszą rzeczywistość. Przeczytaj również: Jak osiągać cele? Poznaj 20 najskuteczniejszych porad.

About Author

Karolina Hartman

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *