Kocioł Ewangelicki

Kościół Ewangelicki Szczyrk
źródło: pl.wikipedia.org

W Szczyrku swoją duchową, górską przestrzeń znajdą nie tylko Katolicy, ale i Ewangelicy. Kościół Ewangelicki w Szczyrku tworzy parafię ewangelicko-augsburską. Obiekt sakralny znajduje się na rozpoczęciu popularnych w mieście serpentyn, kierujących w stronę Białego Krzyża i Wisły.  Obok kościoła dostępny jest parking dla przybywających wiernych i gości.

 

Kościół Ewangelicki w Szczyrku

Szczyrk Górny (tak nazywana jest część miasta, do której należy Salmopol) zawsze wyróżniała wiara ewangelicka. Pierwsza rodzina wyznania ewangelickiego osiedliła się w górnym Szczyrku już w 1803 roku. Na początku była tutaj wyłącznie szkoła, w której nie tylko uczono, ale również odprawiano nabożeństwa. Nowy kościół wybudowano w latach  1991-1995.

To miejsce bardzo klimatyczne i spokojne.

Można tutaj odpocząć wśród górskich widoków, pomodlić się i podładować akumulatory do dalszego działania!

 

Niezwykłe akcje w parafii ewangelickiej

Pastor parafii to człowiek, który słynie w Szczyrku z dobrego serca i różnorodnych akcji organizowanych na rzecz potrzebujących. W Kościele Ewangelickim w Szczyrku zbierano już używany sprzęt narciarski oraz np. piłki dla biednych dzieci. Pastor zaprosił do siebie również motocyklistów podczas  niedawno zorganizowanego zlotu, rozdając Biblię. Nie bez echa w parafii ewangelickiej minęły akcje organizowane dla przyjaciół z Ukrainy.

 

Msza Święta — niedziela, godzina 11:00

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Wiślańska 62, 43-370 Szczyrk

Dojazd

Wiślańska 62, 43-370 Szczyrk