Chata Wuja Toma

Chata Wuja Toma
źródło: www.booking.com

Do chaty wędrują turyści, aby poczuć bliskość górskiej natury, ale również fantastyczną, domową kuchnię. Chata Wuja Toma w Szczyrku to prywatne schronisko, które znajduje się na malowniczej Przełęczy Karkoszczonka, czyli w najniższym miejscu położonym w grzbiecie Beskidu Śląskiego od  Klimczoka do Przełęczy Salmopolskiej.

Zdobywanie gór jest sztuką miłości, motywem tożsamości, tworzeniem siebie. (W. Goetel)

Jak dostać się do Chaty Wuja Toma w Szczyrku? 

Przez Przełęcz Karkoszczonka w okolicę Chaty Wuja Toma przebiegają liczne szlaki turystyczne. Właściwie z każdej części Szczyrku można udać się w stronę drewnianej chatki. Zobacz np.  szlak z Białego Krzyża przez Przełęcz Karkoszczonka. Polecamy również:

Jednak możliwości jest zdecydowanie więcej! Z Klimczoka czerwonym szlakiem do chaty jest około 45 minut, a z Brennej Bukowej żółtym odcinkiem – 1 godzina. Można również dojechać Komunikacją Beskidzką do Szczyrk – Biła, a stamtąd do Chaty Wuja Toma prowadzi żółty szlak (25 minut).

 

Góralska Chata na Przełęczy Karkoszczonka

Drewniana chatka idealnie wpasowuje się w górską przestrzeń. Chata Wuja Toma znajduje się pod adresem: Pasterska 9, 43-370 Szczyrk. Stylowa chata góralska dumnie prezentuje się w starej zagrodzie z 1918 roku. To miejsce sprzyjające turystyce pieszej i rowerowej. Na terenie schroniska znajduje się sala kominkowa, wiata z paleniskiem i letnie tarasy.

W chacie można spędzić całą noc w jednym z oferowanych przez właścicieli pokoi. Dostępne są małe pokoje dwuosobowe, pokoje Deluxe, a nawet domki i apartament z sauną. Schronisko to również smaczna Kuchnia Wuja Toma. W menu dostępne są śniadania, przekąski, zupy oraz dania jak na przykład: kiełbasa na gorąco, kaszanka, golonka, kotlet schabowy, baranina, dziczyzna. Oczywiście nie brakuje również zimnych, gorących, alkoholowych i bezalkoholowych napoi!

 

Czy turyści polecają Chatę Wuja Toma? 

Chata Wuja Toma to przestrzeń rekomendowana na odpoczynek zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Sprawdź dlaczego:

  • Fantastyczny klimat i wystrój schroniska.
  • Świetne miejsce na szlaku, w którym można odpocząć i zjeść.
  • Łatwe dojście do Chaty Wuja Toma dla rodzin z dziećmi.
  • Różnorodne opcje zakwaterowania.
  • Luźna atmosfera i przemiła obsługa.
  • Bardzo dobre jedzenie!
  • Doskonałe miejsce dla spragnionych pięknych widoków.
  • Idealna baza wypadowa w kolejne górskie miejsca.

Trochę ponad kilometr od Chaty Wuja Toma miłośnicy białego szaleństwa mogą cieszyć się ośrodkiem narciarskim Beskid Sport Arena.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Pasterska 9, 43-370 Szczyrk

Dojazd

Pasterska 9, 43-370 Szczyrk