Nocleg w Szczyrku na każdą kieszeń

Nocleg w Szczyrku na każdą kieszeń

#Artykuł dla Partnera

Marzymy o cudownym urlopie w wyjątkowym miejscu. Wielu z nas kocha góry, szukając możliwości wypoczynku lub relaksu również w Beskidzie Śląskim. Nie da się ukryć, że to Szczyrk stał się niezwykle popularnym kierunkiem turystycznym w naszym kraju. Niestety, często okazuje się, że możliwość znalezienia taniego noclegu, graniczy z cudem, a szczególnie w wysokim sezonie turystycznym. Duża część turystów przyjeżdża do miasteczka, aby maksymalnie korzystać z uroków i atrakcji górskiej przestrzeni. A wynajęcie miejsca noclegowego? To tylko kwestia odświeżenia, spędzenia nocy – nabrania sił na kolejny dzień przygód. I co wtedy?

 

Szczyrk, czyli atrakcyjna miejscowość turystyczna
Wielu z nas kocha góry, szukając możliwości wypoczynku lub relaksu również w Beskidzie Śląskim. / fot. własne

 

Ile kosztuje nocleg w Szczyrku?

Koszt noclegu w Szczyrku to kwestia naprawdę wielu czynników. 5* hotel, pensjonat, schronisko, pokoje prywatne? Bardzo wiele zależy od standardów obiektów noclegowych, ale również – i może przede wszystkim, od pory roku oraz długości pobytu. Na przestrzeni lat noclegi zdrożały nie tylko w Szczyrku, ale również w całym kraju. Wzrost cen za podstawowe opłaty np. wodę, ogrzewanie, prąd, niekorzystnie wpłynął na jeszcze nie tak dawno „tanie miejsca noclegowe”. Ogrzewanie porą zimową sprawiło, że nocleg zimą w Szczyrku nie może być najtańszy, a sami właściciele obiektów podnosząc ceny twierdzą, że nie mają innego wyjścia. Bo rzeczywiście nie mają.

Ile kosztuje nocleg w Szczyrku? Sprawdziliśmy to dla Was (2023 rok). Pokój dla dwóch osób przy dłuższym pobycie to około od 200 – do nawet 3000 zł! w sezonie letnim. Najniższych ofert możemy spodziewać się w niskim sezonie np. październik – listopad. Gdy pora zimowa za oknem, ceny wzrastają o około 30%. Najtańszych kwater warto poszukać w prywatnych budynkach, dzwoniąc bezpośrednio do właściciela obiektu.

 

Kobieta szuka taniego noclegu w Szczyrku
A wynajęcie miejsca noclegowego? To tylko kwestia odświeżenia, spędzenia nocy – nabrania sił na kolejny dzień przygód. / fot. Canva

 

Dwuosobowy pokój czeka o każdej porze roku – kto pierwszy ten lepszy!

Pewni szczyrkowscy gospodarze dysponują pokojem dla dwóch osób. Malutkim, ale czystym i bardzo przyjemnym w atrakcyjnym miejscu (300 m od  kolejki na Skrzyczne) oraz z miejscem parkingowym. W pokoju znajduje się telewizor, a do dyspozycji gości jest wszystko, co niezbędne do spędzenia urlopu w Szczyrku. Wyposażona niewielka kuchnia, łazienka z prysznicem, toaleta i osobne wejście. To idealna propozycja dla poszukiwaczy atrakcyjnej oferty – taniej, ale godnej polecenia.

Szczyrkowski pokoik cieszy się uznaniem wszystkich turystów, dla których czystość, atrakcyjna lokalizacja i cena, to wartości zdecydowanie ważniejsze, niż standardy hotelowe i pakiet all inclusive. Zainteresowany ofertą? Napisz na kontakt@atrakcjewszczyrku.pl i podaj datę upragnionego przyjazdu. Sprawdzimy dostępność pokoju i przekażemy dane kontaktowe gospodyni.

 

Wiesz o podobnych, tanich noclegach? Koniecznie daj nam znać!  

About Author

Karolina Hartman

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *