Szyszka Park, czyli miejsce, które pokochały dzieci!

Szyszka Park, czyli miejsce, które pokochały dzieci!

Szczyrk to bez wątpienia wyjątkowe miasto, w którym dzień bez uśmiechu to dzień stracony.  Dorośli mogą liczyć tutaj na moc góralskich trunków i wyjątkowych atrakcji. A co z najmłodszymi? To dla nich powstał Szyszka Park, który znajduje się w centrum miasta nieopodal placu Jakubowego, tuż obok szczyrkowskiego deptaku. Przyjechaliście do miasta całą rodziną? Szukacie planu na spędzenie fantastycznego czasu? Szyszka Park to miejsce, które odmienia zwyczajny dzień w niezapomnianą przygodę.

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić. (Mark Twain)

 

Jak dojechać do Szyszka Park?

Park znajduje się w centrum miasta, a więc można dojechać do niego Komunikacją Beskidzką lub zimą darmowymi skibusami, wysiadając na przystanku SZCZYRK – CENTRUM. A gdzie zaparkować samochód? Na poboczu przy placu św. Jakuba. Najbliższy parking (bezpłatny) znajduje się nieopodal sanktuarium św. Jakuba na przeciwnej stronie jezdni. Inną opcją jest nowy, ale płatny parking obok ośrodka zdrowia w Szczyrku. Polecamy jednak do centrum przywędrować na pieszo, a szczególnie w sezonie, kiedy ciężko o wolne miejsca. Szyszka Park znajdziecie bez problemu, pokonując wzdłuż plac św. Jakuba.

 

Kto może wejść do Szyszka Park w Szczyrku i za ile?

Szyszka Park to miejsce w pełni bezpieczne nawet dla najmniejszych dzieci. Z Linowej Wioski mogą korzystać maluchy od 3 roku życia. I chociaż miejsce przeznaczone jest dla dzieci, to zawsze miła obsługa nie ma nic przeciwko, gdy maluch potrzebuje pomocy osoby dorosłej. Karuzela w kształcie drzewa dostępna jest dla osób od 120 cm wzrostu. W tym miejscu strach błyskawicznie zmienia się w niezapomniane chwile!

Cennik Szyszka Park zależy od dnia, w którym odwiedzamy to roześmiane miejsce. Od poniedziałku do czwartku jest taniej, a w weekendy drożej. 29 zł i 35 zł to ceny za skorzystanie z parku linowego. Identyczna kwota widnieje na cenniku w przypadku atrakcji typu golf. Za jedno kręcenie karuzeli zapłacimy 10 zł. W Szyszka Park dostępne są również bilety rodzinne w formie 3+1, a także zniżki dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz dla osób z niepełnosprawnością.

 

Szyszka Park w Szczyrku - park rozrywki dla najmłodszych
Źródło: szyszkapark.pl

 

Wyjątkowe atrakcje w Szyszka Park dla Twoich dzieci!

3,2,1… wchodzimy do Szyszka Park i co teraz? Teraz czekają na nas wyłącznie miło spędzone minuty, a nawet godziny w szczyrkowskim miasteczku. Warto wiedzieć, że po opłaceniu biletu możemy korzystać z Linowej Wioski bez limitu czasowego.

Karuzela Drzewo

Dla niektórych to zwyczajna karuzela łańcuchowa, a dla osób z odrobiną wyobraźni magiczne drzewo, pośród którego można poczuć bajkowy klimat. Radość dzieci na karuzeli świadczy tylko o jednym: w Szyszka Park rośnie atrakcja, która stanowi receptę na gorszy dzień Twojego dziecka.

Linowa Wioska

Park rozrywki dla najmłodszych na świeżym powietrzu to przede wszystkim Linowa Wioska. To atrakcja dostępna w Szyszka Parku o każdej porze roku. Zimą linową trasę oświetlają magiczne lampki, czyniąc to miejsce jeszcze bardziej urokliwym. Wioska to najróżniejsze trasy oraz przeszkody do pokonania, oczywiście w bezpiecznych warunkach (teren otoczony jest systemem siatek asekuracyjnych, a liny nasączone jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych i wirusowych)! Zjeżdżalnie, ruchome przeszkody, beczki, kładki … to tylko namiastka tego, co czeka na dzieciaki w fantastycznej wiosce.

 

Zabawa dla całej rodziny – Góral Golf

Mini Golf w górskim stylu to propozycja dla całej rodziny, która znajduje się na terenie Szyszka Parku. To tutaj rodzice mogą bawić się ze swoimi pociechami, korzystając aż z 17-nastu małych pól golfowych. Miejsce uczy cierpliwości i precyzji, a zarazem uwalnia drzemiące w małych ciałkach – endorfiny. Adventure Golf jest dostępny dla wszystkich. Tutaj nie liczy się wiek, a wspólnie spędzony czas w gronie najbliższych.

 

Góral golf w Szyszka Park
Źródło: szyszkapark.pl

 

Strefa odpoczynku i smacznego jedzenia w Szyszka Park

Po szalonej zabawie czas na odpoczynek! Zgłodnieliście? Doskonale! W parku zabaw znajduje się strefa Chill & FOOD, w której można poczuć się jak na plaży w górach. Piach, leżaczki, huśtawki, drewniane stoły… tutaj naprawdę czuć pozytywne wibracje! Bardzo często, gdy dzieci korzystają z atrakcji Szyszka Parku, rodzice zyskują czas dla siebie w ChillZone. Spróbuj chrupiących zapiekanek, rzemieślniczych lodów lub soczystych hamburgerów, a później nie zapomnij wrócić tutaj ponownie!

About Author

Karolina Hartman

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *