Plac św. Jakuba

Szczyrk plac św. Jakuba
źródło: gazetabeskidzka.pl

Plac Świętego Jakuba w Szczyrku znajduje się w samym centrum miasta i od 2012 roku (po całkowitej modernizacji) miejsce stało się prawdziwą atrakcją dla turystów! Niegdyś zaniedbany obszar parkowania autobusów, dzisiaj cieszy przemyślaną i zachęcającą do odpoczynku infrastrukturą. To tutaj spotykają się turyści i mieszkańcy. To tutaj można poczuć górski chillout, dobrze zjeść, jak i pospacerować.

To, czego naprawdę potrzebuje ciało to odpoczynek, a nie sen!

Co na placu św. Jakuba w Szczyrku?

Liczne ławeczki, nowoczesna fontanna, strumień, drzewka, zieleń i zadbana kostka, a wokół fantastyczne góry, to tylko nieliczne atuty tego miejsca! Plac Świętego Jakuba stał się przestrzenią doskonałych imprez rozrywkowych i kulturalnych. Nierzadko zobaczymy tutaj zespoły muzyczne, dmuchańce, kiermasze.

W pobliżu placu znajduje się doceniany przez wielu deptak – wzdłuż rzeki Żylicy, kierujący w stronę skoczni narciarskich i basenu COS.  Wokół placu zachęcają pysznymi smakami i cudownymi zapachami liczne bary oraz restauracje. Wzdłuż rzeki można jeździć np. na rowerze, na rolkach, a także uprawiać narciarstwo biegowe.

 

Dlaczego patronem placu w Szczyrku jest św. Jakub?

Warto dodać, że św. Jakub czuwa nad miastem! W Szczyrku znajduje się zabytkowe sanktuarium św. Jakuba, a także Bractwo Jakubowe. Przez Szczyrk rozciąga się również Beskidzka Droga Św. Jakuba. Co roku pod koniec lipca w mieście odbywa się wspaniałe wydarzenie – parafialne Święto Jakubowe.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

ul. Beskidzka 46, 43-370 Szczyrk

Dojazd

ul. Beskidzka 46, 43-370 Szczyrk