Amfiteatr

Amfiteatr w Szczyrku
źródło: tkb.art.pl

Niedaleko skoczni narciarskich „Skalite” i deptaku nad Żylicą wybudowano amfiteatr Szczyrk. Amfiteatr – podobnie jak w przypadku skoczni – określany jest mianem Skalite (864 m n.p.m.) od pobliskiego szczytu. Mieszkańcy miasta pamiętają jeszcze drewniany amfiteatr z dawnych lat. W 2012 roku miejsce z pomocą środków pieniężnych z Unii Europejskiej (7 mln zł) zostało zmodernizowane. Teraz zachwyca sceną i widownią na prawie tysiące widzów! Amfiteatr Szczyrk wyposażony jest w zadaszone zaplecze, w którym znajdują się m.in. sanitaria i garderoby. W jednym z budynków trybun powstało Muzeum Górskie.

Amfiteatr to odkryta przestrzeń, która służy do organizowania widowisk. Najczęściej wyróżnia się otaczającymi schodkowymi siedzeniami dla widzów.

Teren w pobliżu amfiteatru pełni funkcję parkingu, co zdecydowanie ułatwia dojazd. Warto pamiętać, że na terenie miasta Szczyrk nadal można — bezpłatnie parkować na poboczu obok głównej drogi.

 

Amfiteatr w Szczyrku łączy ludzi!

To tutaj  co roku odbywają się fantastyczne widowiska, o których zawsze jest głośno! Oto kilka propozycji:

  • Tydzień Kultury Beskidzkiej (lipiec/sierpień) – międzynarodowy festiwal folklorystyczny.
  • Parafiada (lipiec) – impreza bezalkoholowa, program o charakterze kulturowym-religijnym-rozrywkowym.
  • SnowFest Festival (marzec) – wydarzenie sportowe, muzyka na żywo, konkursy, pokazy akrobacji na desce i nartach.
  • Koncerty – np. Sigma, Chase and Status,  Pro8l3m, Bitamina,  Catz’n’Dogz.
  • Inne wydarzenia plenerowe, kulturalne oraz muzyczne, które łączą turystów oraz mieszkańców.

Amfiteatr obtacza plac, na którym w trakcie imprez znajdują się liczne punkty gastronomiczne. Duża część wydarzeń organizowana jest przez Miasto Szczyrk i oznacza darmowy wstęp. Bilety na płatne eventy można bardzo często zakupić w Informacji Turystycznej w Szczyrku (numer telefonu: 33 815 83 88, email: it@szczyrk.pl) lub np. na ogólnodostępnym portalu ebilety.pl.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Niedaleko kompleksu skoczni narciarskich

Dojazd

Niedaleko kompleksu skoczni narciarskich