Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą

Ścieżka rowerowo piesza nad Żylicą w Szczyrku
fot. Ścieżka rowerowo piesza nad Żylicą w Szczyrku / atrakcjewszczyrku.pl

Szczyrkowskie miejsce idealne na spacer? Znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko placu św. Jakuba. To komfortowa przestrzeń, w której nie brakuje zieleni, kwiatów, wody i górskich szczytów w tle. Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą przyciąga nie tylko spacerowiczów, ale również miłośników sportu i odpoczynku.

 

Deptak nad Żylicą – 4 km dla ciała i duszy

Długość ścieżki rowerowo-pieszej na terenie miasta osiąga około 4 km. Trasa rozpoczyna się od Urzędu Miasta i ciągnie wzdłuż placu św. Jakuba, obok amfiteatru, skoczni Skalite i kompleksu sportowego COS. Nowoczesny deptak charakteryzuje się idealnym zagospodarowaniem turystycznym. Ławeczki, rośliny, mostki, płynąca rzeka, górskie szczyty… to wszystko sprawia, że miejsce cieszy się sympatią wśród mieszkańców i turystów.

 

Aktywnie i leniwie nad Żylicą w Szczyrku

Wzdłuż ścieżki rowerowo-pieszej można odpocząć na ławeczkach lub rozkładając kocyk przy bystrej rzece. To miejsce łączy nie tylko miłośników popołudniowego relaksu, ale również spragnionych aktywności na świeżym powietrzu. Rowerzyści, rolkarze, biegacze, uprawiający nordic walking potwierdzają, że to tutaj czas płynie bajecznie przyjemnie.

Warto wiedzieć, że szczyrkowska trasa kończy się u podnóża Skalitego, ale ścieżka rowerowo-piesza ciągnie się znacznie dalej przez Buczkowice, Rybarzowice, aż do Łodygowic. W ten sposób osiąga prawie 20 km w obie strony, wśród inspirującego piękna przyrody.  Ścieżka powstała przy wsparciu Funduszy Unijnych i cieszy turystów oraz mieszkańców niezależnie od pory roku.

 

Galeria Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą Szczyrk

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą -1
Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą -1 / atrakcjewszczyrku.pl

 

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą - 2
Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą – 2 / atrakcjewszczyrku.pl

 

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą -2 / atrakcjewszczyrku.pl
Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą – 3/ atrakcjewszczyrku.pl

 

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą - 4
Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą – 4 / atrakcjewszczyrku.pl

 

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą -5
Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą – 5 / atrakcjewszczyrku.pl

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

ul. Beskidzka 46, 43-370 Szczyrk

Dojazd

ul. Beskidzka 46, 43-370 Szczyrk