Place zabaw

place zabaw w mieście Szczyrk
Place zabaw w Szczyrku / fot. Canva

 

Szczyrk miodem słynący… o to nie ta bajka! Bo szczyrkowskie miasteczko zdecydowanie słynie z przestrzeni dla dzieci. Przyjeżdżający goście bez problemu mogą zaplanować każdy spacer tak, aby przynajmniej na chwilę spędzić czas w otoczeniu atrakcji dla najmłodszych. Place zabaw Szczyrk, czyli poznajcie najlepsze – bezpłatne propozycje dla dzieci na świeżym powietrzu.

 

Oto mapa, która obejmuje place zabaw w pobliżu głównej ulicy miasta.

plac zabaw w szczyrku - mapa miasta
Szczyrkowskie place zabaw. / fot. Canva

 

1.    Plac zabaw przy ścieżce rowerowej

Przestrzeń dla dzieci znajduje się przy samym wjeździe na ścieżkę rowerową od strony Buczkowic. Bliskość rzeczki i drzew dodaje uroku miejscu, które jest dedykowane zdecydowanie dla najmłodszych. Bujaczki, huśtawki, tunele i niewielkie zjeżdżalnie….  z przyjemnością można spędzić tutaj bardzo długi czas. Zdaniem turystów minusem są kamyczki pokrywające teren placu zabaw.

 

2.    Plac zabaw Szczyrk, inny niż wszystkie

Plac znajduje się przy ścieżce nad Żylicą, nieopodal basenu COS (należy podążyć deptakiem w stronę Buczkowic).  „Autor tego dzieła miał na tyle dużo fantazji, że normalne dziecko nawet nie rozumie, jak tu się bawić. Poza tym wszystko Ok, ładnie, czysto, zadbane” – opinia Google. To ścianki wspinaczkowe dla najmłodszych – niekoniecznie łatwe do pokonania, ale zdecydowanie zyskały swoich zwolenników! Spirale to nie lada wyzwanie dla odważnych dzieciaków.

 

Kreatywny plac zabaw obok Żylicy w szczyrku
Plac zabaw Szczyrk, inny niż wszystkie. / fot. szczyrk.pl

 

3.    Najpopularniejszy plac zabaw nad Żylicą

Znajduje się  przy deptaku nad Żylicą w samym centrum miasta, obok placu św. Jakuba i Szyszka Parku. To zdecydowanie najpopularniejszy plac zabaw w Szczyrku, który cieszy się rewelacyjną opinią wśród turystów. Piaskownice, huśtawki, domek, zjeżdżalnia, ruchomy mostek… wszystko jak należy, tylko w wysokim sezonie, chętnych sporo. Obok terenu dla dzieci znajduje się również wieżyczka wspinaczkowa, stoły do tenisa stołowego i siłownia zewnętrzna.

 

Plac zabaw w Szczyrk - centrum
Najpopularniejszy plac zabaw nad Żylicą. / fot. Google Maps

 

4.    Wystarczający i piękny plac zabaw

Wiele, szczyrkowskich placów zabaw pokrytych jest kamyczkami. Ten na ul. Spacerowej  18 pokrywa coś w rodzaju gumy, co wydaje się dla wielu turystów bezpieczniejszą alternatywą dla dzieci. Na placu zabaw Szczyrk trochę ponad placem św. Jakuba, króluje motyl i konik polny wraz z licznymi zjeżdżalniami, a także huśtawki oraz obrotowa karuzela.

 

5.    Unikatowy plac zabaw ul. Uzdrowiskowa

To również bardzo ciekawa i stosunkowo nowa propozycja. Plac zabaw można odnaleźć po przeciwnej stronie Bator Art Gallery, na samym początku wjazdu do Szczyrk – Dunacie. Przestrzeń tworzy idealne warunki przede wszystkim dla starszych dzieci. Placyk wysypany jest kamyczkami, a tam miejsce na: wspinaczki, huśtawki, kręciołki, huśtawkę wagę oraz atrakcje – niespotykane na żadnym innym, szczyrkowskim placu zabaw.

 

6.    Biedronkowo – mrówkowy placyk zabaw

Odnowiony plac zabaw znajduje się na ul. Akacjowej. To wyjątkowa przestrzeń obok rzeki Żylicy, w której dzieci śmiało mogą zamoczyć nogi. Plac zabaw jest podobny do tego niedaleko centrum miasta, pilnowanego przez motyla i konika polnego. Tutaj z kolei dzieci rozwesela biedronka i mrówka. Liczne zjeżdżalnie, przeszkody, bujaczki, huśtawki, karuzele, ławeczki, a brak miejsca na nudę. Obok znajduje się również siłownia plenerowa.

 

placyk dla najmłodszych w szczyrku
Biedronkowo – mrówkowy placyk zabaw. / fot. własne

 

7.    Miejski plac zabaw dla najmłodszych

Plac zabaw mieści się na ul. Salmopolskiej 25, niedaleko wyciągu Krasnal, obok parkingu „U Kowalskiego”. Na bezpiecznym, niewielkim terenie znajdują się mini atrakcje dla dzieci.  Tak niewiele, daje wiele radości maluchom. W otoczeniu zieleni plac zyskuje niepowtarzalny klimat.

 

Szczyrk i plac zabaw blisko wyciągu
Plac zabaw obok parkingu „U Kowalskiego”/ fot. facebook.com/SZCZYRKdzieciom/

 

8.    Malowniczo położony plac zabaw Salmopol

Obok przystanku autobusowego Salmopol można skorzystać z kompleksowego placu zabaw, idealnego dla maluchów. Zjeżdżalnie, huśtawki, bujaczki, tunel, ruchomy mostek, gra w kółko i krzyżyk, ławeczki…  fantastyczny czas gwarantowany. A bliskość natury? Wpływa na pozytywne samopoczucie i cudowne emocje.

 

plac zabaw na świeżym powietrzu w szczyrku
Plac zabaw w Salmopolu. / fot. Google Maps

 

To nie wszystko! Przyjemny plac zabaw znajduje się na ul. Poziomkowej 15A, nieopodal Hotelu Klimczok. Turyści wychwalają również „Plac zabaw pod schroniskiem”. Fantastyczną informacją dla mieszkańców i turystów jest ogłoszona w lutym 2023 nowa inwestycja.  W planie jest budowa placu zabaw na Jaworzynie o wymiarach  6×3 metrów, kształtem nawiązująca do ratraka, w którym znajdą się między innymi małe ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie. Znasz inne place zabaw Szczyrk godne polecenia? Koniecznie napisz do nas.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

LOKALIZACJE W TREŚCI ARTYKUŁU

Dojazd

LOKALIZACJE W TREŚCI ARTYKUŁU