Szlak na Małe Skrzczyne

 

Małe Skrzyczne wcale nie jest takie małe, bo osiąga 1211 m n.p.m. Na górskiej mapie szczyt znajduje się między Skrzycznem a Malinowską Skałą. Stoki Małego Skrzycznego stanowią fantastyczny punkt widokowy na cały Szczyrk i Wisłę, ale również oznaczają przestrzeń, na której zachwycają trasy narciarskie całorocznego ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Miejsce czaruje o każdej porze roku! Dojście do tego charakterystycznego punktu w Paśmie Baraniej Góry, zaproponowane jest turystom z wielu stron miasta. Bardzo popularny stał się zielony szlak z Malinowskiej Skały na Skrzyczne. Od 2019 roku coraz więcej osób odwiedzających Szczyrk odnajdziemy na żółtym szlaku na Małe Skrzyczne.

 

Górski szlak na Małe Skrzyczne

Żółty Szlak powstał z inicjatywy Szczyrk Mountain Resort i rozpoczyna się od kolejki gondolowej w Szczyrku. To w tym miejscu można pozostawić samochód na dużym parkingu. Jeśli do Szczyrku przyjechaliśmy autobusem, to wysiadamy na przystanku Szczyrk – Gondola. Górski szlak prowadzi niedaleko gondoli, a następnie orczyka. Nie jest jednak linią prostą! Z początku charakteryzuje się zygzakami, ułatwiającymi podejście na szczyt. Szlak to doskonała propozycja dla turystów uwielbiających górskie widoki w najpiękniejszym wydaniu!

 

Szlak na Małe Skrzyczne gwarantujący nieziemskie widoki
źródło: bielskobiala.wyborcza.pl

 

Żółty Szlak na Małe Skrzyczne można pokonać w około 1 godzinę i 15 minut. Wzniesienie daje dużo turystycznych możliwości. Stąd można dojść na Malinowską Skałę lub Skrzyczne.  Rodzinom z dziećmi polecamy przejść na Zbójnicką Kopę i zjechać kolejką Krzesełkową na Halę Skrzyczeńską, a następnie gondolą do głównego parkingu, na którym prawdopodobnie stoi Wasz samochód.

 

Nie żółty szlak na Małe Skrzyczne?

To może szlak na Malinowską Skałę z Przełęczy Salmopolskiej!