Szlak na Malinowską Skałę

 

Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Śląskim, o którym zawsze pamiętają turyści. Nie tylko dlatego, że skała wyróżnia się osobliwą, niepowtarzalną formą. To również miejsce, z którego widoki zapierają dech w piersiach! Stąd podziwiać można Skrzyczne, Kotlinę Żywiecką, Babią Górę, Baranią Górę i Pilsko.

 

Najkrótszy szlak na Malinowską Skałę

Bardzo często Malinowska Skała stanowi przystanek na szlaku Skrzyczne – Biały Krzyż. Jeśli jednak poszukujemy najkrótszej trasy, aby zachwycić się widokiem Beskidów, warto rozpocząć swoją podróż od Przełęczy Salmopolskiej. W tym miejscu bez problemu zaparkujemy samochód, a autobus zatrzymuje się na przystanku Szczyrk – Biały Krzyż. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy komunikacja dojeżdża do punktu docelowego (szczególnie w utrudnionych – zimowych warunkach).

Cały szlak ma długość niecałych 4 km, który pokonamy w około 1 godz. 30 min. To najkrótsza trasa, jednak różnice wysokości sprawiają, że naprawdę można się tutaj zmęczyć! Szlak na Malinowską z Przełęczy polecany jest na niezapomniany wschód słońca, niekoniecznie rodzinom z małymi dziećmi (szlak czerwony).

 

Szlak na Malinowską Skałę
źródło: www.e-gory.com

 

Przy okazji Jaskinia Malinów?

Dorośli bardzo często wybierają trasę z Przełęczy Salmopolskiej. Szlak biegnie przez malowniczy Malinów – 1115 m n.p.m. i obok Jaskini Malinowskiej – udostępnionej do zwiedzania! Malinów + Jaskinia Malinowska + Malinowska Skała to propozycja na magiczną i niepowtarzalną przygodę!

Z Malinowskiej Skały możemy wrócić tą samą trasą na Przełęcz Salmpolską. Inną propozycją jest skierowanie kroków na Zbójnicką Kopę, a następnie podróż koleją krzesełkową lub gondolą do głównej drogi prowadzącej przez miasto Szczyrk.

 

Nie Szlak na Malinowską Skałę?

To może: Szlaki na Skrzyczne!