Małe Skrzyczne - 1211 m n.p.m.

Małe Skrzyczne
źródło: www.szczyrkowski.pl

Małe Skrzyczne wznosi się na 1211 m n.p.m. To wypiętrzenie grzbietu, które prowadzi z jednej strony na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne, a z drugiej na Malinowską Skałę. Przez wzniesienie biegnie malowniczy, zielony szlak turystyczny. Górską przestrzeń wyróżnia niewielka wieżyczka przekaźnikowa, a także jeden ze szczyrkowskich orczyków kompleksu narciarskiego Szczyrk Mountain Resort.

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można. (Edmund Hillary)

Jak dostać się na Małe Skrzyczne?

Na Małe Skrzyczne można wyjść pieszo. Ciekawy szlak prowadzi z Soliska oraz Czyrnej. My polecamy:

Ale można również najpierw udać się kolejką gondolową na Halę Skrzyczeńską, a następnie nowoczesną 6-osobową koleją linową na Zbójnicką Kopę. Kopę a Małe Skrzyczne dzieli zaledwie 500 metrów odległości, czyli około 10 minut spacerkiem. Ze szczytu rozpościerają się fantastyczne widoki na Klimczok i Magurę! Na ramieniu Małego Skrzycznego rozciąga się Hala Skrzyczeńska.

 

Co jeszcze na Małym Skrzycznem?

To tutaj zaczyna się trasa rowerowa nr 3 o nazwie Zbój. Górska propozycja należy do kompleksu Szczyrk Enduro Trails by TREK. Z  grzbietu rozciąga się również niebieska trasa narciarska nr 2 – Świerkowa (Szczyrk Mountain Resort). Małe Skrzyczne jest idealne zarówno na narty, jak i rowery oraz skitury. To chętnie wybierane miejsce przez rodziny z dziećmi na popołudniowy spacer w otoczeniu beskidzkich gór.

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Dojazd