Zbójnicka Kopa

Zbójnicka Kopa
źródło: skionline.pl

Kolejnym znanym miejscem w szczyrkowskich górach jest oczywiście Zbójnicka Kopa. Kopa w Szczyrku osiąga 1205 m n.p.m. i znajduje się na terenie całorocznego ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Jak dostać się na wzniesienie? Najprościej zaparkować samochód przy kolejce gondolowej, następnie gondolą wyjechać na Halę Skrzyczeńską, a później kolejką krzesełkową przedostać się właśnie na Zbójnicką Kopę.  Kopa znajduje się również na szlaku z Przełęczy Salmopolskiej na Skrzyczne.

 

Trochę więcej o Zbójnickiej Kopie

To wyjątkowo urokliwe miejsce w Szczyrku, które usytuowane jest pomiędzy Małym Skrzyczne a Skrzyczne. Widoki ze Zbójnickiej na Beskidy zapierają dech w piersiach. Zdecydowanie można tutaj odpocząć, zapominając o codzienności! Kopa to najwyżej położone miejsce na mapie ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Co oznacza nazwa Zbójnicka Kopa? Dawniej budowane w tym miejscu zbójnickie kryjówki.

Spójrz przed siebie… dla tych widoków warto tu być!

Po co na Kopę?

Zastanawiasz się, po co podbić Zbójnicką Kopę? Powodów jest całkiem sporo! Stąd można ruszyć szlakiem turystycznym np. w stronę Skrzycznego (około 20 min na pieszo) lub w stronę Malinowskiej Skały. Miłośnicy Freeride z Kopy rozpoczynają zjazd trasą Hip Hop Air należącą do tras rowerowych Szczyrk Enduro Trails by TREK.

Zbójnicka Kopa doceniana jest przede wszystkim przez narciarzy i snowboardzistów. Na Kopę można dostać się zarówno od strony gondoli, jak i od Soliska. Tutaj rozpoczyna się trasa Zbójnicka i Szczyrkowska, a kończy trasa narciarska ze Skrzycznego o nazwie Kopa. To spokojna, narciarska przestrzeń – idealna nawet dla amatorów! Podczas szusowania, pasjonatów zimowego szaleństwa zachwyca niebanalna panorama.

 

Galeria zdjęć

Jak dojechać?

Dojazd