x
Szczyrk i atrakcje latem — sprawdź górskie możliwości!

Szczyrk i atrakcje latem — sprawdź górskie możliwości!

Wakacje, już wkrótce wakacje! A może letni urlop właśnie trwa? Jeśli na słoneczny wypad wybrałeś Szczyrk, to oznacza doskonałą decyzję. Tutaj, gdy dni trwają najdłużej, zawsze możesz liczyć na mega atrakcje. Cieszymy się, że poczujesz moc szczyrkowskiej, pozytywnej energii i specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł Szczyrk atrakcje latem.  3,2,1… gotowy? Zaczynamy!

 

Lato w górach, bo warto!

Często mówi się, że „w górach jest wszystko co kocham!” i rzeczywiście lato w górach pobudza wszystkie najpiękniejsze emocje. To tutaj można podziwiać malownicze krajobrazy, odpocząć od codzienności, wdychać świeże powietrze, przeżyć niesamowitą przygodę. Wysoko nad poziomem morza – można naprawdę wiele, a jak wiele zależy tylko od naszej kreatywności.

Szczyrk ze wszystkich stron otoczony jest górami. Jeśli pragniesz poznać większość szczytów, to koniecznie udaj się na całodniową wycieczkę szlakiem im. Stanisława Huli.  Skrzyczne, Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Malinów, Biały Krzyż, Kotarz, Beskid, Przełęcz Karkoszczonka, Klimczok to szczyty i górskie okolice, które warto zdobyć będąc w Szczyrku latem. Na naszym portalu znajdziesz propozycje szlaków turystycznych, z którymi wypad w szczyrkowskim miasteczku z pewnością zaliczysz do udanych.

Z małymi dziećmi lub osobami o słabszej kondycji nie zawsze pokonasz każdy szczyt. Głowa do góry! W okolice wielu miejsc dotrzesz dzięki rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Na Skrzyczne poprowadzi Cię kolejka krzesełkowa (w miejscu docelowym  znajduje się fantastyczna wieża widokowa i schronisko PTTK). W okolice Małego Skrzycznego dotrzesz kolejką gondolową, a następnie krzesełkową należącą do ośrodka  Szczyrk Mountain Resort.  Na Beskid i Przełęcz Karkoszczonka pomaga dostać się 6-osobowa kolej krzesełkowa na terenie ośrodka Beskid Sport Arena.

 

Szczyrk atrakcje latem i ogrom możliwości

 

Atrakcje latem w Szczyrku  – co warto zobaczyć?

Na mapie Szczyrku jest wiele miejsc, które warto zobaczyć latem! Plac św. Jakuba i deptak nad Żylicą to przestrzeń łącząca możliwość relaksu z rozrywką.  Tutaj również znajduje się Szyszka Park – raj dla najmłodszych. Szczyrk wyróżniają dwa obiekty sakralne, które przyciągają tłumy turystów: Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski oraz Zabytkowe Sanktuarium św. Jakuba. Uwielbiasz sztukę? Chcesz poznać szczyrkowską kulturę lub twórczość ludową? Koniecznie zerknij do Beskidzkiej Galerii Sztuki, a także BeskidartS Przestrzeń Twórcza.

Co dalej? Kompleks Skoczni Narciarskich Skalite – prezentują się fantastycznie! Stamtąd już kilka kroków do kolejnych atrakcji: amfiteatr, Muzeum GórskieChata Tajemnic. Jeśli w letnie dni marzysz o relaksie, to poczuj leczniczą moc w tężni solankowej. Warto również pamiętać, że każdy większy obiekt noclegowy w mieście wyróżnia się własną ofertą spa & wellness, z której mogą skorzystać nie tylko goście hotelowi, ale również – po wcześniejszej rezerwacji – osoby z zewnątrz.

 

Aktywnie w Szczyrku i na całego!

W Szczyrku doskonale wiemy, że sport to zdrowie. To zdecydowanie miasto dla aktywnych. Zimą można tutaj poszaleć na stokach, a latem? Możliwości jest naprawdę wiele! Poszukiwaczy niesamowitych wrażeń zaprasza Jaskinia Malinowska, a miłośników górskiej jazdy rowerowej m.in. Szczyrk Enduro Trails by TREK. Szlaki to szansa nie tylko na górskie wycieczki, ale również popularny w Szczyrku nordic walking. Kochasz konie? Doskonale! Ze stajnią Eliksir wyruszysz w niezapomnianą, górską przygodę.

BeskidPark to szansa na uwolnienie pozytywnej i kontrolowanej adrenaliny. W parku linowym poczujesz, co to znaczy dziecięca radość oraz niesamowite emocje w jednej chwili. To nie wszystko! Na terenie miasta znajduje się basen zarówno w Centralnym Ośrodku Sportu, jak i w hotelach (np. hotel Meta i hotel Klimczok) oraz pensjonatach. Jeśli kochasz tenis, siatkówkę plażową, piłkę nożną to koniecznie spytaj o możliwość skorzystania z infrastruktury w COS SZCZYRK.

 

basen i sport w Szczyrku dla rodzin z dziećmi
Sport, lato i Szczyrk – duet idealny

 

Czy wiesz, że na terenie Szczyrku z dotacji unijnych powstał Crossowy tor rowerowy i trasa narciarstwa biegowego? To ciekawa propozycja dla miłośników więcej niż jednej dyscypliny sportowej. Na rower zaprasza również ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą.

 

Szczyrk i rozrywka latem!

A może tak zaplanować wypad w góry pod letni kalendarz szczyrkowskich imprez?  To fantastyczna możliwość połączenia odpoczynku, zwiedzania i rozrywki. Na przełomie lipca/sierpnia w Szczyrku, Wiśle, Żywcu, Oświęcimiu i Makowie Podhalańskim odbywa się TKB, czyli Tydzień Kultury Beskidzkiej. Przez siedem dni miasto bawi się, śpiewa, tańczy i świętuje wakacje z różnymi narodowościami świata! W lipcu tradycją stało się doroczne Jakubowe Święto, w którego programie zawsze zobaczymy kapele góralskie, znaną gwiazdę wieczoru, orkiestry, baloniadę, loterię i inne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych.

Aktualny Kalendarz Wydarzeń na bieżący rok zawsze dostępny jest na stronie Miasta Szczyrk. Warto przed przyjazdem do miasteczka zapoznać się z tym, co  latem czeka na turystów i mieszkańców w Szczyrku. Koncerty, akcje, pikniki, biegi, zloty…  nie ma możliwości, że poczujesz nudę!

 

Poznaj Szczyrk i atrakcje latem

– poczuj, co oznacza siła oraz pozytywna energia płynąca prosto z gór!

 

About Author

Karolina Hartman

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *